Ana Sayfa / Uncategorized / En iyi komedi filmleri yabancı listesi – İmdb puanına göre sıralanmış en komik filmler

En iyi komedi filmleri yabancı listesi – İmdb puanına göre sıralanmış en komik filmler

Gelmiş geçmiş En iyi komedi filmleri ve En Komik Filmler nelerdir? En çok izlenen komedi filmleri hangisi? En iyi yabancı komedi filmleri hangileri? Sorularına cevap ve Komedi Filimleri araştırması yapıyorsanız doğru yerde olduğunuza emin olun !

Sizin için Dünyanın en iyi komedi filmleri sıralaması hazırladık. Yazının devamında yer alan listede en iyi komedi filmleri yabancı listesi IMDB skorlarına göre sıralanmıştır. Aksiyon komedi filmleri, korku komedi filmleri ve en eğlenceli filmlerin yer aldığı liste burada!

En yeni komedi filmleri listesi ve vizyondaki en iyi romantik komedi filmleri beğeneceksiniz ! Komedi filmi tavsiye listemiz başlıyor…

Babamın Penguenleri

En çok izlenen komedi filmleri – komedi filimleri

IMDB Puanı: 6,0
Film Çıkış Yılı: 2011
Yönetmen: Mark Waters
Senaryo: Jared Stern, John Morris, Sean Anders
Oyuncular: Jim Carrey, Crla Gugino, Angela Lansbury, Ophelia Lovibond, Madelline Carroll, Clark Gregg, Jeffrey Tambor, David Krumholtz, Philip Baker Hall, James Tupper, devamı için tıklayınız.

Babamın Penguenleri Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Babamın Penguenleri Konusu: Komedi, Fantezi, Aile

Gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesi usta oyuncu Jim Carrey’in başrolünü üstlendiği ‘’Babamın Penguenleri’’ isimli yapımla devam ediyor. Yönetmenlik koltuğunda Mark Waters’ın oturduğu film izlenmesi gereken komedi filmleri ve en komik filmler listemize adını yazdırıyor.

Tom Popper eşinden yeni boşanmış kendi halinde rutin bir hayat yaşamaktadır. Bir gün babasının ölmesinden sonra, babasından kendisine bırakılan bir miras onun tüm hayatını değiştirecektir. Babasının bıraktığı miras dondurulmuş halde evine gelen altı tane penguendir.

Bunlarla ne yapacağını bilemeden işe giden Tom, döndüğünde buzları eriyen penguenlerin canlandığını gördüğünde büyük bir şok yaşar. Önceleri penguenleri hayvanat bahçesine bağışlamayı düşünen Tom, çocukları penguenleri çok sevmesiyle bu kararından vazgeçer.

Penguenlerle ve çocuklarıyla güzel ve aksiyon dolu günler geçiren Tom işini kaybetmenin eşiğine gelir, ancak yaşayacakları olayları bambaşka bir boyuta taşır.

Burada Olan Burada Kalır

En iyi komedi filmleri – komedi filimleri

IMDB Puanı: 6,1
Film Çıkış Yılı: 2008
Yönetmen: Tom Vaughan
Senaryo: Dana Fox
Oyuncular: Cameron Diaz, Ashton Kutcher, Rob Corddry, Lake Bell, Jason Sudeikis, Treat Williams, Deirdre O’Connell, Michelle Krusiec, Dennis Farina, Queen Latifah, devamı için tıklayınız.

Burada Olan Burada Kalır Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Burada Olan Burada Kalır Konusu: Romantik Komedi

En iyi romantik komedi filmleri listesi yönetmenliğini Tom Vaughan’ın, senaristliğini ise Dana Fox’un üstlendiği ‘’Burada Olan Burada Kalır’’ ile devam ediyor. İMDB’den 6,1 reyting puanı alan film en komik filmler listesine adını yazdırmayı başarıyor.

Hayatlarında geçirdikleri en çılgın parti gecesinden sonra, uyumsuz iki yabancı olan Jack ve Joy bir sabah uyanırlar ve farkederler ki sadece şanslı olmakla kalmamış aynı zamanda evlenmişlerdir.

Bu evliliği iptal etme yolunda ilerlerlerken Jack, Joy’un 25 cent’i ile kumar makinesinde 3 milyon dolarlık büyük ikramiyeyi kazanınca süreci geri çevirme adına gülünç ve eğlenceli bir hikâye başlar. Bu süre içinde Jack ve Joy para için birbirlerini defalarca oyuna getirmeye çalışırlar. Fakat sonunda anlarlar ki aşk üzerine kumar oynandığında, kazanma ihtimali de azalır. En iyi komedi filmleri devam ediyor.

Kızlar Gecesi

En iyi komedi filmleri – güzel komedi filmleri

IMDB Puanı: 6,2
Film Çıkış Yılı: 2017
Yönetmen: Malcolm D. Lee
Senaryo: Tracy Oliver, Kenya Barris
Oyuncular: Regina Hall, Queen Latifah, Jada Pinkett Smith, Tiffany Haddish, Larenz Tate, Mike Colter, Kate Walsh, Kofi Siriboe, Lara Grice, Deborah Ayorinde, Janeline Hayes, devamı için tıklayınız.

Kızlar Gecesi Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Kızlar Gecesi Konusu: Komedi

En iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Malcolm D. Lee’nin, senaristliğini Tracy Oliver ve Kenya Barris’in üstlendiği çerezlik bir film olan ‘’Kızlar Gecesi’’ ile devam ediyor. İMDB’den 6,2 reyting puanı alan ‘’Kızlar Gecesi’’ en komik filmler arasında kendine yer edinmiş durumda.

Birbirini çok seven arkadaşlar düğün sonrası bekârlığa veda partisi düzenlemek istemektir. Kimseyi fazla rahatsız etmeden eğlencenin dibine vurmak isteyen kızlar bir villa kiralarlar. İçkilerin havada uçuştuğu partiye renk katmak için birde erkek striptizciler getirilince ortam iyice kopmaya başlar.

Eğlence esnasında yaşanan bir kaza sonucu erkek striptizcilerden birisinin ölmesiyle işler karışır. Yaşanan şokun ardından bu durumu nasıl çözeceklerini düşünmek zorunda kalan kızları birbirinden komik maceralar beklemektedir.

Bu Nasıl Sarışın

En iyi komedi filmleri – komedi filimleri

IMDB Puanı: 6,2
Film Çıkış Yılı: 2001
Yönetmen: Robert Luketic
Senaryo: Kirsten Smith
Oyuncular: Reese Witherspoon, Luke Wilson, Selma Blair, Matthew Davis, Victor Garber, Jennifer Coolidge, Holland Taylor, Ali Larter, Oz Perkins, Linda Cardellini, Bruce Thomas, devamı için tıklayınız.

Bu Nasıl Sarışın Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Bu Nasıl Sarışın Konusu: Romantik Komedi

En iyi romantik komedi filmleri listesi serinin ilk filmi olan ‘’Bu Nasıl Sarışın’’ ile devam ediyor. Yönetmenliğini Robert Luketic, senaristliğini ise Kirsten Smith’in üstlendiği film Son zamanların en iyi komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Elle Woods okulun en gözde ve popüler kızıdır. Güzelliği ise dillere destandır. Doğal olarakta okulun en yakışıklı erkeklerinden Warner Huthington’la çıkmaktadır. Ancak Warner’in annesi aşırı tutucu bir kadındır.

Elle Woods, onların bakış açılarına göre oldukça sarışındır ve bu durum anne Warner’ın istemezük hallerine girmelesine neden olur. Warner yaşananlardan sonra Elle’den ayrılmış ve öğrenimini Harvard’ın hukuk fakültesinde devam edecektir. Bu duruma oldukça hırslanan Elle, Warner’dan intikam alabilmek için aynı bölüme girmeye çalışacaktır. İMDB’den 6,2 puan alan ‘’Bu Nasıl Sarışın’’ filmi En komik filmler listesinde kendine yer buluyor.

Bağlanmak Yok

En komik filmler – komedi filimleri

IMDB Puanı: 6,2
Film Çıkış Yılı: 2011
Yönetmen: Ivan Reitman
Senaryo: Elizabeth Meriwether
Oyuncular: Natalie Portman, Ashton Kutcher, Kevin Kline, Cary Elwes, Greta Gerwig, Lake Bell, Olivia Thirlby, Ludacris, Jake Johnson, Mindy Kaling, Talia Balsam, Guy Branum, devamı için tıklayınız.

Bağlanmak Yok Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Bağlanmak Yok Konusu: Romantik Komedi

En iyi romantik komedi filmleri listesi yönetmenliğini Ivan Reitman’ın, senaristliğini ise Elizabeth Meriwether’in üstlendiği ‘’Bağlanmak Yok’’ filmiyle devam ediyor. İMDB’dn 6,2 puan alan yapım en komik filmler ve en çok izlenen komedi filmleri arasında yer alıyor.

Emma Kurtzman seneler önce gençlik yıllarında çıkma teklifini kabul etmediği Adam Franklin’le raslantı eseri karşılaşır ve bu tesadüf ilginç ilişkinin milat taşı olur. Emma genellikle sevgili ilişkilerine son derece uzak bir tavrı olan biriyken Adam ise aşka tövbe etmiştir.

Ancak bu karşılaşma gençlik yıllarındaki tecrübelerden çok farklıdır. İkili tamamen cinsel çıkarlar üzerine bir ilişki kurmuştur. Hiçbir duygusal bağın olmadığı sadece cinselliğe dayanan, kıskançlığa meydan verilmeyen ilginç bir deneyim yaşamaktadırlar.

Karşılıklı çıkarlara dayanan bu ilişki zamanla Adam’ın manevi duygularının gün yüzüne çıkmasıyla aralarındaki ‘’Bağlanmak Yok’’ sözü, kaçınılmaz sona doğru ilerlemektedir. En komik filmler devam ediyor.

Zor Baba

En iyi komedi filmleri – son çıkan komedi filmleri

IMDB Puanı: 6,3
Film Çıkış Yılı: 2004
Yönetmen: Jay Roach
Senaryo: John Hamburg
Oyuncular: Robert De Niro, Ben Stiller, Dustin Hoffman, Barbra Streisand, Blythe Danner, Teri Polo, Owen Wilson, Spencer Pickren, Bradley Pickren, Alanna Ubach, Ray Santiago, devamı için tıklayınız.

Zor Baba Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Zor Baba Konusu: Komedi

En iyi yabancı komedi filmleri listesi başrollerinde Robert De Niro, Ben Stiller gibi efsane oyuncuların yer aldığı ‘’Zor Baba’’ ile devam ediyor. Yönetmenliğini Jay Roach’ın, senaristliğini ise John Hamburg’un üstlendiği film gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Greg Fokker, hayatını Hemşirelik mesleğini icra ederek sürdürmektedir. Çok sevdiği ve ömrünü geçirebileceği tek insan olduğunu düşündüğü kız arkadaşı Pam’e evlilik teklifi yapmayı planlamaktadır. Ancak büyük bir sorun vardır.

Pam’in babası Jack Byrnes (Robert de Niro), uzun yıllar CİA’da görev yapmış emektar bir ajandır. İşinin gereği disiplinli ve zorlu bir adamdır. Bu evliliğin gerçekleşebilmesi için Jack’in onayı lazımdır. Greg kız arkadaşının evine giderek bu durumu izah etmeye ve gerilimi azaltmaya çalışacaktır. Fakat bu sırada Pam’in kız kardeşide evlenme yolunda olması sebebiyle işler içinden çıkılamaz bir hale doğru ilerlemektedir.

Anchorman 2

En çok izlenen komedi filmleri – komedi filimleri

IMDB Puanı: 6,3
Film Çıkış Yılı: 2013
Yönetmen: Adam McKay
Senaryo: Will Ferrell, Adam McKay
Oyuncular: Wil Ferrell, Steve Carell, Paul Rudd, David Koechner, Christina Applegate, Dylan Baker, Meagan Good, Judah Nelson, James Marsden, Greg Kinnear, Josh Lawson, devamı için tıklayınız.

Anchorman 2 Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Anchorman 2 Konusu: Komedi

En iyi komedi filmleri listesi serinin ikinci filmi olan ‘’Anchorman 2’’ ile devam ediyor. İMDB’ 6,3 puan alan yapım en çok izlenen komedi filmleri arasında kendine yer buluyor.

Amerika’nın San Diego eyaletinde bir televizyon kanalının en ünlü sunucularından birinin kamera arkasında geçen olaylarını konu alan film, televizyon ve şov dünyasının görünmeyen yönlerine ışık tutarak, sizi kameranın önünden alarak kameranın arkasında yaşanan komik hikâyelerin arasında götürüyor.

Biz ekranda tek bir kişi görürken onun arkasında onunla birlikte çalışan kocaman bir ekip ve bunların arasında en çok izlenen sunucunun renkli hayatını konu alan film en komik filmler listesinde kendine yer buluyor.

Diktatör

En iyi komedi filmleri – en son çıkan komedi filmleri

IMDB Puanı: 6,4
Film Çıkış Yılı: 2012
Yönetmen: Larry Charles
Senaryo: Alec Berg, David Mandel, Jeff Schaffer, Sacha Baron Cohen
Oyuncular: Sacha Baron Cohen, Sayed Badreya, Liam Campora, Aasif Mandvi, Rizwan Manji, Adeel Akhtar, Horotio Sanz, Ben Kingsley, Danielle Burgio, Aja Frary, Cuco Usin, Megan Fox, devamı için tıklayınız.

Diktatör Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Diktatör Konusu: Komedi

En komik filmler ve en çok izlenen komedi filmleri listesi yönetmenliğini Larry Charles’in üstlendiği ‘’Diktatör’’ filmiyle devam ediyor. 2012 yılının vizyondaki komedi filmleri arasında yer alan film İMDB’den 6,4 reytin puan alarak izlenmesi gereken komedi filmleri arasına girmiştir.

General Aladeen, ülkesine demokrasinin gelmemesi için sonuna kadar direnen bir diktatördür. Hükümdarlığının sürebilmesi için her şey yapmaya hazır olan General Aladeen karakterini Borat filmiyle gündem olan Sacha Baron Cohen üstleniyor.

Hükümdarlık kuran bir diktatör’ün yapabileceği ve sebep olabileceği tüm sıkıntıları absürt komediyle beyaz perdeye aktarılan film, gülmekten karın kası yapmanıza neden olabilir.

Bir Erkek On Günde Nasıl Kaybedilir

En iyi komedi filmleri – komedi filimleri

IMDB Puanı: 6,4
Film Çıkış Yılı: 2003
Yönetmen: Donald Petrie
Senaryo: Burr Stears, Brian Regan, Kristen Buckley
Oyuncular: Kate Hudson, Matthew McConaughey, Kathryn Hahn, Annie Parisse, Adam Goldberg, Thomas Lennon, Michael Michele,  Shalom Harlow, Robert Klein, Bebe Neuwirth, devamı için tıklayınız.

Bir Erkek On Günde Nasıl Kaybedilir Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Bir Erkek On Günde Nasıl Kaybedilir Konusu: Romantik Komedi

En iyi romantik komedi filmleri listesi ‘’Bir Erkek On Günde Nasıl Kaybedilir’’ filmi ile devam ediyor. Yönetmenliğini Donald Petrie’nin üstlendiği film en çok izlenen komedi filmleri ve en komik filmler arasında yer almaktadır.

Ünlü bir derginin köşe yazarı olan Andie Anderson, kısa zamanda vermesi gereken zorlu bir görevi vardır. Görev: Kadınların erkeklerle olan ilişkilerinde erkeklerin uzaklaşmasına sebep olan yanlışları deneyimleyerek köşesinde yazmak.

Sadece on günlük bir süresi olan Andie, bu süre zarfı içerisinde erkek bulmalı, kendisine aşık etmeli ve son olarak bilinen tüm flört hatalarını uygulayarak erkeği kaçırması gerekir. Kutsal görevi için hedefine Benjamin Barry isminde reklamcı genç bir adamdır.

Benjamin Barry’de patronuyla iddiaya girerek on gün içerisinde istediği her kadını ayarlayabileceğini söylemiştir. Dürüstlüğe olan ihtiyaç ve inancın ileri düzeyde olduğu bir dünyada tamamen iddia ve deneye dayanan bir aşk ilişkisinin devam edebilme ihtimali nedir?

İMDB’den 6,4 reyting puanı alan ‘’Bir Erkek On Günde Nasıl Kaybedilir’’ filmi en iyi komedi filmleri listemizde kendine yer buluyor.

Müzede Bir Gece

En çok izlenen komedi filmleri – komedi filimleri

IMDB Puanı: 6,4
Film Çıkış Yılı: 2006
Yönetmen: Shawn Levy
Senaryo: Robert Ben Garant, Thomas Lennon
Oyuncular: Ben Stiller, Carla Gugino, Dick Van Dyke, Mickey Rooney, Bill Cobbs, Jake Cherry, Rick Gervais, Robin Williams, Kim Raver, Rami Melek, Steve Coogan, Mizuo Peck, devamı için tıklayınız.

Müzede Bir Gece Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Müzede Bir Gece Konusu: Macera Komedi, Aile

Son zamanların en iyi komedi filmleri arasında yer alan ‘’Müzede Bir Gece’’ filminin yönetmenliğini Shawn Levy, Senaristliğini ise Robert Ben Garant ve Thomas Lennon ikilisi üstlenmektedir. En komik filmler ve macera komedi filmleri arasında yer alan yapım İMDB’den 6,4 puan almıştır.

Larry Daley, işsizlikle boğuşan ve eşinden yeni boşanmış, savaşacak gücü kalmayan bir adamdır. Uzunca arayışlardan sonra bir müzenin gece bekçiliği işini kapan Larry, üç tane yaşlı güvenlik görevlisinin yerini almıştır.

İlk nöbetinde müzede hi bir şeyin olması gerektiği gibi olmadığını fark eden Larry, güneş battıktan sonra tüm heykellerin canlanmasıyla neye uğradığını şaşırır. Tam bir curcunaya dönen müzenin içi Larry için kâbus olur.

Günün birinde vardiyasına oğlunuda getiren Larry, daha önce müzede çalışan ve paraya ihtiyacı olan eski güvenlik görevlilerin hırsızlık yapmak için müzeye girdiğini farketmesiyle amansız bir mücadeleye girişir.

Kadın Aklı Erkek Aklı

En iyi komedi filmleri – komedi filimleri

IMDB Puanı: 6,5
Film Çıkış Yılı: 2009
Yönetmen: Robert Luketic
Senaryo: Kirsten Smith
Oyuncular: Katherine Heigl, Gerard Butler, Bree Turner, Eric Winter, Nick Searcy, Jesse D. Goins, Cheryl Hines, John Michael Higgins, Noah Matthews, John Sloman, Nate Corddry, devamı için tıklayınız.

Kadın Aklı Erkek Aklı Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Kadın Aklı Erkek Aklı Konusu: Romantik Komedi

Son zamanların en iyi komedi filmleri listesi, en iyi romantik komedi filmleri arasında yer alan ‘’Kadın Aklı Erkek Aklı’’ ile devam ediyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini ‘’Bu Nasıl Sarışın’’ filminden tanıdığımız Robert Luketic ve Kirsten Smith üstleniyor.

Bir televizyon kanalında sabah programlarının yapımcısı olarak geçimini idame ettiren Abby Richter bu durumdan keyif almaktadır. Günün birinde programı sunması için aykırı bir profile sahip Mike öne çıkınca tüm keyfi kaçar.

Şovmen karakterli Mike’ın kendi programına katılmasından hiç memnun değildir. Birbirlerine tamamıyla zıt iki karakter olan Abby ve Mike bir anlaşma yapmak durumunda kalır. Abby daha yeni tanışmış olduğu birisiyle ilişkisinin yolunda gidebilmesi için Mike’den yardım alacaktır. Eğer işler istenildiği gibi yürümezse Mike işi bırakacaktır.

Yaşanan süreçte Mike, Abby’e ilişkileriyle ilgili acı gerçekleri ispatlayacaktır. Ancak Mike’ın mükemmel taktikleri beklenenin aksine bir durum yaratır: Abby hayatının aşkını bulurken Mike ise Abby’e aşıktır. En iyi komedi filmleri devam ediyor.

Felekten Bir Gece 2

En iyi komedi filmleri – komedi filimleri

IMDB Puanı: 6,5
Film Çıkış Yılı: 2011
Yönetmen: Todd Philips
Senaryo: Craig Mazin, Scot Armstrong, Todd Philips
Oyuncular: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha, Ken Jeong, Paul Giametti, Mike Tyson, Jeffrey Tambor, Mason Lee, Jamie Chung, Sassa Barrese, devamı için tıklayınız.

Felekten Bir Gece 2 Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Felekten Bir Gece 2 Konusu: Komedi

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Todd Philips’in üstlendiği serinin ikinci filmi olan ‘’Felekten Bir Gece 2’’ ile devam ediyor. En çok izlenen komedi filmleri arasında yer alan yapım, İMDB’den 6,5 puan alarak en komik filmler arasında kendine yer ediniyor.

Phil, Stu, Alan, ve Doug için Bangkok yolları gözükmüştür. Stu’nun düğünü vardır ancak Stu, Las Vegas’ta yaşanan akıl almaz bekarlığa veda partisinden dolayı kendini garantiye almak için veda partisi yerine ‘’düğün öncesi kahvaltısı’’ vermeyi ister. Ancak arkadaşları teptikleri onca yolu bir kahvaltı sofrasıyla geçiştirilmesine razı değildirler.

Akşam olduğunda Stu’yu sahil kenarında kendi araların birer bir içmeye ikna eden haylazlar, ertesi sabah uyandıklarında kendilerini yine akıl almaz olayların içinde bulurlar. En iyi komedi filmleri devam ediyor.

Son Macera

En iyi komedi filmleri – komik sinemalar

IMDB Puanı: 6,6
Film Çıkış Yılı: 2017
Yönetmen: Zach Braff
Senaryo: Theodore Melfi
Oyuncular: Michael Caine, Alan Arkin, Ann-Margret, Matt Dillon, Joey King, Christopher Lloyd, Maria Dizzia, Morgan Freeman, John Ortiz, Kenan Thompson, Josh Pais, Richie Moriarty, devamı için tıklayınız.

Son Macera Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Son Macera Konusu: Komedi, Suç

En komik filmleri listesi yönetmenliğini Zach Braff’ın, senaristliğini Theodore Melfi’nin üstlendiği ‘’Son Macera’’ filmiyle devam ediyor. En çok izlenen komedi filmleri arasında yer alan ‘’Son Macera’’, İMDB’den 6,6 puan alarak gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri arasına adını yazdırıyor.

İyi kalpli üç adam Willie, Joe ve Al uzun zamandır arkadaştır. Her zaman bir arada yaşayan ekip kendilerini bildi bileli hep maddi sıkıntılar yaşamaktadır. Bir gün bu durum canlarına tak edince kısa yoldan emekli olmanın planlarını yapmaya başlarlar. Zengin olabilmek ve en yakın dostlarına yardım edebilmek için bir araya gelirler.

Daha silahın nasıl tutulacağını bilmeyen ekibimiz bir banka soygunu üzerine planlarını uygulamaya koyarlar. Morgan Freeman, Michael Caine ve Alan Arkin gibi ünlü oyucuların başrollerini üstlendiği film en iyi komedi filmleri listesine girmeyi başarıyor.

Aşk Doktoru

En iyi komedi filmleri – komik aile filmleri

IMDB Puanı: 6,6
Film Çıkış Yılı: 2005
Yönetmen: Andy Tennant
Senaryo: Kevin Bisch
Oyuncular: Will Smith, Eva Mendes, Kevin James, Amber Valletta Julia Ann Emery, Adam Arkin, Robinne Lee, Nathan Lee Graham, Michael Rapaport, Jeffrey Donovan, devamı için tıklayınız.

Aşk Doktoru Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Aşk Doktoru Konusu: Romantik komedi

Son zamanların en iyi komedi filmleri listesi başrolünde Will Smith’in yer aldığı ‘’Aşk Doktoru’’ filmiyle devam ediyor. Yönetmenliğini Andy Tennant’ın, senaristliğini ise Kevin Bisch’in üstlendiği Aşk Doktoru en iyi romantik komedi filmleri ve en komik filmler arasında kendine yer buluyor.

Alex Hitchens (Will Smith), kendine özgüveni olmayan, flört konusunda başarısız olan erkeklere yardım ederek onlara hayallerini süsleyen kadınları elde etmelerine yardıcı olmaktadır. Namı dilden dile yayılan Aşk Doktoru, bir gün ünlü bir gazetenin dedikodu köşe yazarı Sara ile karşılaşır.

Sara diğer kadınlara nazaran daha çetin cevizdir ve bu durum Alex’e oldukça çekici gelmektedir. Sara köşe yazısı için bir yandan aşk doktorunun izini sürerken bir yandan da aşk doktoruyla flört ettiğinden habersizdir.

Alex büyük bir firmada çalışan ve aşk konusunda başarısız olan bir adamın âşık olduğu güzel patronunu elde etmesine yardım eder. Bu durum Sara için büyük bir haberdir ve bunun peşine düşmesiyle bazı gerçeklerin farkına varması bir olacaktır.

Buraya Kadar

En iyi komedi filmleri – komik film isimleri

IMDB Puanı: 6,6
Film Çıkış Yılı: 2013
Yönetmen: Evan Goldberg, Seth Rogen
Senaryo: Evan Goldberg, Seth Rogen
Oyuncular: James Franco, Jonah Hill, Seth Rogen, Jay Baruchel Danny McBride, Craig Robinson, Michael Cera, Emma Watson, Mindy Kaling, Rihanna, Martin Star, Paul Rudd, devamı için tıklayınız.

Buraya Kadar Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Buraya Kadar Konusu: Korku Komedi

Korku komedi filmleri kategorisinde yer alan ‘’Buraya Kadar’’ filmininin yönetmenliğini ve senaristliğini Evan Goldberg ve Seth Rogen ikilisi üstlenmektedir. En çok izlenen komedi filmleri arasında yer alan yapım İMDB’den 6,6 reyting puanı almıştır.

Günün birinde James Franco evinde arkadaşlarıyla beraber parti vermektedir. O gün ise kıyamet günüdür. Kısıtlı erzakları ve kaynakları olan grup, gözleri önünde devasa bir kaosa sürüklenen dünyayı seyretmektedir.

Ölümün korkusu ve kendisi yaklaştıkça, herkesin içerindeki yaşama içgüdüsü ortaya çıkacaktır…

Git Başımdan

En iyi komedi filmleri – çok komik film

IMDB Puanı: 6,6
Film Çıkış Yılı: 2010
Yönetmen: Todd Philips
Senaryo: Alan Freedland, Alan R. Cohen, Adam Sztykiel, Todd Philips
Oyuncular: Robert Downey Jr, Zach Galifianakis, Michelle Monaghan, Jamie Foxx, Juliette Lewis, Danny McBride, RZA, Matt Walsh, Todd Philips, Brody Stevens, Bobby Tisdale, devamı için tıklayınız.

Git Başımdan Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Git Başımdan Konusu: Komedi

En komik filmler listesi yönetmenliğini Todd Philips’in üstlendiği ‘’Git Başımdan’’ filmiyle devam ediyor. İMDB’den 6,6 puan alan yapım, son yılların en iyi komedi filmleri listesine adını yazdırmayı başarıyor.

Bir baba adayı olan Peter Highman, sadece beş gün sonra dünyaya gelecek olan çocuklarını dört gözle bekleyen heyecanlı bir babadır. Doğum başlamıştır ancak Peter Atlanta’dadır. Doğuma yetişebilmek ve eşine destek olabilmek için uçağına yetişmeye uğraşır.

Bu koşturmaca esnasında tüm programı alt üst olan Peter, en sonunda kendisini Ethan’ın arabasında bulmuştur. Doğuma yetişebilmek için ülkeyi baştan sonra Ethan’la aşmak zorundadır. Bu yolculuk esnasında başına binbir türlü sıkıntı gelen Peter, bakalım doğuma yetişebilecekmidir… En iyi komedi filmleri devam ediyor.

Başımıza Gelenler

En çok izlenen komedi filmleri – komedi filimleri

IMDB Puanı: 6,6
Film Çıkış Yılı: 2010
Yönetmen: Greg Berlanti
Senaryo: Ian Deitchman, Kristin Robinson
Oyuncular: Katherine Heigl, Josh Duhamel, Josh Lucas, Hayes MacArtur, Christina Hendricks, Sarah Burns, Jessica St. Clair, Brooke Liddell, Kiley Liddell, Britt Flatmo, Rob Huebel, devamı için tıklayınız.

Başımıza Gelenler Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Başımıza Gelenler Konusu: Romantik Komedi

En iyi romantik komedi filmleri listesi yönetmenliğini Greg Berlanti’nin üstlendiği ‘’Başımıza Gelenler’’ ile devam ediyor. 2010 yılında vizyona giren film İMDB’den 6,6 puan alarak en komik filmler ve en çok izlenen komedi filmleri listesine adını yazdırıyor.

Holly Berenson ve Eric Messer’ın tek ortak noktaları birbirlerine olan nefretleri ve vaftiz kızları Sophie’dir. Sophie komşularının bebeğidir ve ailesi bir trafik kazasında hayatlarını kaybedince ortada kalır.

Bakacak kimsesi olmayan Sophie’yi başlarda devlet korumasına vermeyi düşünen ikili bu kararlarından vazgeçerek Vaftiz kızları Sophie’nin bakımını üstlenmek zorunda kalır. Bakalım ikili birbirlerine olan nefretlerini bir kenara bırakıp Sophie’yi sahiplenebilecekler midir?

Yedek Polisler

En iyi komedi filmleri – yeni filmler komedi

IMDB Puanı: 6,7
Film Çıkış Yılı: 2010
Yönetmen: Adam McKay
Senaryo: Chris Henchy
Oyuncular: Will Ferrell, Derek Jeter, Mark Wahlberg, Eva Mendes, Michael Keaton, Larnell Stovall, Roy T. Anderson, Ray Stevenson, Samuel L. Jackson, Andrew Secunda, devamı için tıklayınız.

Yedek Polisler Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Yedek Polisler Konusu: Aksiyon, Komediler, Suç

En iyi aksiyon komedi filmleri türündeki ‘’Yedek Polisler’’ filminin yönetmenliğini Adam McKay, senaristliğini ise Chris Henchy üstlenmektedir. İMDB’den 6,7 puan alan yapım, izlenmesi gereken komedi filmleri listesine adını yazdırmayı başarıyor.

Allen Gamble ve Terry Hoitz bir polis teşkilatın masa başı çalışan iki polistir. Sahada görev yapan polisler ile masa başı çalışan polisler arasında birbirlerini çekememezlik ve kıskançlık vardır. Sahada görev yapan polisler, ofiste çalışan polisleri her zaman hor görürler.

Bu durumdan ve kâğıt işleriyle uğraşmaktan bunalan ikili, yaptıkları ofis işlerine artık heyecan katmak için güzel bir plan yaparlar. Ancak işler masa başında yürüdüğü gibi yürümeyeceğini çok geçmeden anlayan ikilinin başına birbirinden komik olaylar gelecektir.

Aman Tanrım

En iyi komedi filmleri – güzel filmler komedi

IMDB Puanı: 6,7
Film Çıkış Yılı: 2003
Yönetmen: Tom Shadyac
Senaryo: Steve Koren, Mark O’Keefe, Steve Oedekerk
Oyuncular: Jim Carrey, Morgan Freeman, Jennifer Aniston, Philip Baker Hall, Catherine Bell, Lisa Ann Walter, Steve Carrell, Nora Dunn, Eddie Jemison, Mark Kiely, Tony Bennett, devamı için tıklayınız.

Aman Tanrım Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Aman Tanrım Konusu: Komedi, Fantezi, Drama

Gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesi başrollerinde mimik ustası Jim Carrey’in üstlendiği ‘’Aman Tanrım’’ filmiyle devam ediyor. Yönetmenlik koltuğunda Tom Shadyac’ın oturduğu Aman Tanrım filmi en çok izlenen komedi filmleri listemizde kendisine yer buluyor.

Bruce Nolan (Jim Carrey), ünlü bir televizyon kanalında muhabirlik yapmaktadır. Bu zamana kadar yaşamındaki her şey tamda istediği gibi giden Bruce, kötü geçen bir günün sonunda sinirlenerek tanrıya veryansın eder.

O günden sonra her sızlanmasında birbirinden komik ve ilginç olaylar yaşayan Bruce, günün birinde hiç ummadığı bir anda tanrıyla tanışır. Bir insan silüetinde Bruce’nin karşısına çıkan tanrı, bu asabi kuluna çok ilginç bir yolla cezasını verir.

Teklif

En iyi komedi filmleri – komedi filimleri

IMDB Puanı: 6,7
Film Çıkış Yılı: 2009
Yönetmen: Anne Fletcher
Senaryo: Peter Chiarelli
Oyuncular: Sandra Bullock, Ryan Reynolds, Mary Steenburgen, Craig T. Nelson, Betty White, Denis O’Hare, Malin Akerman, Oscar Nunez, Aasif Mandvi, Michael Nouri, Michael Mosley, devamı için tıklayınız.

Teklif Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Teklif Konusu: Romantik Komedi

En iyi romantik komedi filmleri ve gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listemiz yönetmenliğini Anne Fletcher’ın, senaryosunu Peter Chiarellinin üstlendiği ‘’Teklif’’ isimli film ile devam ediyor. 2009 yılında vizyondaki komedi filmleri arasında yer alan yapım, İMDB’den 6,7 puan alarak en komik filmler listesine adını yazdırıyor.

Kanada’dan Amerika’ya göç eden ve burada geçimini kitap editleme işiyle sağlayan Margaret günün birinde hiç umulmadık bir bilgi alır. Çok severek yaptığı işini ve yaşadığı ülkeyi kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Göçmenlik bürosu Margaret’i sınır dışına göndermek konusunu gündeme almıştır. Haberi duyan Margaret bu durumdan paçayı sıyırabilmek için uzun süredir eziyet ettiği asistanı Andrew ile nişanlı olduğunu bildirir.

Andrew bu sahte nişan ve evlilik işine razı gelmek için birkaç şart sunar. Şartları kabul eden Margaret, Andrew’i ailesiyle tanıştırmak için Kanada’ya götürür. Ancak bu yolculukta birbirinden komik olaylar her ikisininde yakasını bırakmaz. Devamlı enselerinde olan göçmenlik bürosu memurlarını uzaklaştırmak için uydurdukları sahte nikah sırasında ikili yaptıkları plana sadık kalacaklarına istemeyerek de olsa yemin etmek zorunda kalır. En iyi komedi filmleri devam ediyor.

Bay Evet

En iyi komedi filmleri – en iyi 10 komedi filmi

IMDB Puanı: 6,8
Film Çıkış Yılı: 2008
Yönetmen: Peyton Reed
Senaryo: Andrew Mogel, Jarrad Paul, Nicholas Stoller
Oyuncular: Jim Carrey, Zooey Deschanel, Bradley Cooper, John Michael Higgins, Rhys Darby, Danny Masterson, Terence Stamp, Sasha Alexander, Molly Sims, Rocky Carroll, devamı için tıklayınız.

Bay Evet Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Bay Evet Konusu: Komedi

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi mimiklerin ve mizahların ustası Jim Carrey’in başrolünü üstlendiği ‘’Bay Evet’’ (Yes Man) ile devam ediyor. Yönetmenlik koltuğunda Peyton Reed’in oturduğu film izlenmesi gereken en iyi komedi filmleri ve en komik filmler arasında yer alıyor.

Bay Evet filminde, Carl Allen (Jim Carrey) her şeye hayır demeye alışmış bir adamın komedi dolu macerasını ele alan sempatik bir film. Carl Allen, kendi talebi üzerine başvurduğu bir programda tam bir yıl boyunca her soruya evet cevabı vermek zorundadır.

Başlarda bu olay bir hayli hoşuna gitmektedir. Yaşadıklarına baktığında sanki hayatı hep olumlu yönde geliştirdiğini düşünür. Lakin Carl’ın verdiği bu karar bir süre sonra karşısına çıkan belalarada ‘’evet’’ demek zorunda bırakacaktır. En komik filmler listemizde kendine yer bulan Yes Man filmi, İMDB’den 6,8 puan reyting alarak en çok izlenen komedi filmleri yabancı listesine adını yazdırıyor.

50 İlk Öpücük

En iyi komedi filmleri – en beğenilen komedi filmleri

IMDB Puanı: 6,8
Film Çıkış Yılı: 2004
Yönetmen: Peter Segal
Senaryo: George Wing
Oyuncular: Adam Sandler, Drew Barrymore, Rob Schneider, Sean Astin, Lusia Struz, Dan Aykrod, Amy Hill, Allen Covert, Blake Clark, Maya Rudolph, Pomaika’i Brown, Peter Dante, devamı için tıklayınız.

50 İlk Öpücük Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

50 İlk Öpücük Konusu: Romantik Komedi, Drama

En iyi romantik komedi filmleri arasında yer alan ‘’50 İlk Öpücük’’ filminin yönetmenliğini Peter Segal, senaristliğini ise George Wing üstleniyor. Son zamanların en iyi komedi filmleri listesinde 50 İlk Öpücük filmi, İMDB’den 6,8 puan alarak en çok izlenen komedi filmleri arasına giriyor.

Geçimini doktorluk yaparak sağlayan Henry Roth, Hawaii’de birçok kadınla tek gecelik ilişkiler yaşayan birisidir. Günün birinde Lucy Whitmore ile tanışana dek bu durum böyle devam eder. Henry ve Lucy birbirlerine ilgi duyar ve ciddi bir ilişkinin temelleri atılmak üzeredir.

Bir sabah uyandıklarında Lucy, Henry’i tanımaz. Bu duruma anlam veremeyen Henry, Lucy’nin kısa süreli hafıza sıkıntısının olduğunu anlar. Her sabah uyandıklarında Lucy bir önceki gün hakkında hiç bir şey hatırlamamaktadır. Ancak bu durum Henry’i hergün Lucy’i kendisine aşık etmekten alıkoyamayacaktır.

Belalı Tanık

En iyi komedi filmleri – yeni çıkan komedi filmleri

IMDB Puanı: 6,9
Film Çıkış Yılı: 2017
Yönetmen: Patrick Hughes
Senaryo: Tom O’Connor
Oyuncular: Elodie Yung, Ryan Reynolds, Roy Hill, Tsuwayuki Saotome, Richard E. Grand, Gary Oldman, Rod Hallett, Yuri Kolokolnikov, Nadia Konakchieva, Valentin Stojanov, Noortje Herlaar, devamı için tıklayınız.

Belalı Tanık Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Belalı Tanık Konusu: Aksiyon, Komedi, Gerilim

En iyi aksiyon komedi filmleri arasında yer alan ‘’Belalı Tanık’’ filminin yönetmenliğini Patrick Hughes, senaristliğini ise Tom O’Connor üstleniyor. Son yılların en iyi komedi filmleri arasında yer alan ‘’The Hitman’s Bodyguard’’ İMDB’den 6,9 puan alarak listemizde yer buluyor.

Birinci sınıf başarılı bir özel güvenlik görevlisi olan Michael Bryce, zengin müşterilerine koruma hizmeti sağlayarak geçimini sürdürmektedir. Bir gün koruduğu milyarderin suikaste kurban gitmesiyle güvenlik sınıfı düşürülür.

Günün birinde Michael Bryce arkadaşından yardım telefonu alır: Uluslar arası Adalet Divanında yargılanan katil bir ülke yöneticisine karşı mahkemede yaptıklarına şahitlik yapacak bir seri katilin güvenli şekilde mahkemeye ulaştırılması. Michael Bryce’e bunun karşılığında ise yeniden birinci sınıf özel güvenlik olma şansı verilecektir.

Çıkılan yolculukta şahidin mahkemeye ulaşamaması için birçok suikast ve saldırı girişimi ile karşılaşan Michael, bakalım hedefe ulaşabilecekmidir.

Oyun Gecesi

En iyi komedi filmleri – yabancı komik filmler

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2018
Yönetmen: John Franchis Daley, Jonathan Goldstein
Senaryo: Mark Perez
Oyuncular: Jason Bateman, Rachel McAdams, Kyle Chandler, Sharon Horgan, Billy Magnussen, Lamorne Morris, Kyle Bunbury, Jesse Plemons, Michael C. Hall, Danny Huston, Chelsea Peretti, Camille Chen, Zerrick Williams, Jashua Mikel, R. F. Daley, Natasha Hall, devamı için tıklayınız.

Oyun Gecesi Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Oyun Gecesi Konusu: Aksiyon Komedi

En iyi aksiyon komedi filmleri listesi Oyun Gecesi ile devam ediyor. Vizyondaki komedi filmleri arasında yer alan Oyun Gecesi filmi henüz yeni çıkmış olmasına rağmen İMDB’den 7,0 puan alarak en çok izlenen komedi filmleri arasına adını yazdırıyor.

Oyun Gecesi filmi Max ve Annie’nin çift olan arkadaşlar için düzenledikleri bir oyun gecesind başlarına gelen komik olayları beyaz perdeye aktarıyor. Max’in kardeşi olan Brooks, gerçek olmayan bir oyun ve gerek olmayan haydutlarla bir senaryo planlar. Hazırladığı bu planın başladığı esnada Brooks’un kaçırılmasıyla işler arap saçına döner.

Yaşananlar bir oyunun parçası mıdır? Yoksa gerçek mi? Her saniyesi aksiyon macera ve komedi dolu olan ‘’Oyun Gecesi’’ filmi, gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesine adını yazdırıyor.

Ajan

En iyi komedi filmleri – komik aile filmleri

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2015
Yönetmen: Paul Feig
Senaryo: Paul Feig
Oyuncular: Jude Law, Jason Statham, Raad Rawi, Melissa McCarty, Jessica Chaffin, Miranda Hart, Sam Rihardson, Katie Dippold, Allison Janney, Rose Byrne, Richard Brake, Steve Bannos, devamı için tıklayınız.

Ajan Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Ajan Konusu: Polisiye Komedi, Aksiyon Komedi

Dünyanın en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini ve senaristliğini Paul Feig’ın üstlendiği ‘’Ajan’’ filmiyle devam ediyor. 2015 yılında vizyondaki komedi filmleri arasında yer alan Ajan, İMDB’den 7,0 puan alarak çok komik filmler ve komedi sinema filmleri arasında yer almaktadır.

CIA’de masa başında ajanların gözü kulağı olan Susan Cooper, sahalarda çalışamayacak kadar kilolu ve yaşlanmış bir kadındır. Operasyonların arka planında yer alan ve hiçbir zaman deşifre olmayan Susan Cooper, iş ortağı Bradley Fine ile birlikte iyi bir ekip olmuşlardır. Günün birinde Bradley ve Rick Ford’un kimlikleri ifşa olmasıyla Bradley vurulur.

Bunu yapanlar ölümcül silahların ticaretini yapan bir suç örgütüdür. Bu örgütün içine sızmak için daha önce deşifre edilmemiş bir ajan lazımdır. İş ortağı Bradley’e içten içe derin duygular besleyen Susan Cooper’ın bu görevi üstlenmek için birçok sebebi vardır… Asıl komedinin bu dakikadan sonra başladığını söylememe pekte gerek yok sanırım.

En iyi komedileri ele aldığımız listemiz devam ediyor.

Kötü Kızlar

En iyi komedi filmleri – en iyi yabancı komedi

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2004
Yönetmen: Mark Waters
Senaryo: Tina Fey
Oyuncular: Lindsay Lohan, Rachel McAdams, Tina Fey, Tim Meadows, Amy Poehler, Ana Gasteyer, Lacey Chabert, Lizzy Caplan, Daniel Franseze, Neil Flynn, Jonathan Bennett, devamı için tıklayınız.

Kötü Kızlar Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Kötü Kızlar Konusu: Komedi

En çok izlenen komedi filmleri ve en komik filmler listesi yönetmenliğini Mark Waters’in, senaristliğini Tina Fey’in üstlendiği ‘’Kötü Kızlar’’ filmiyle devam ediyor. İMDB’de 7,0 reyting alan Kötü Kızlar, komedi filmi tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

Cady Afrika’da doğmuş ve orada yetişmiş genç bir kızdır. Cady’nin annesi ve babası kültürlü bir zoologtur. Böyle bir ailenin yanında büyümesi ona her zaman şu ilkeyi öğretmiştir: Doğada güçlü olan hayatta kalır! Cady on beş yaşına girdiğinde artık lisede öğrenim görmeye hazırdır. Ancak liseye başladığında aklının bir köşesinde yer alan o ilkenin burada pek işe yaramayacağını anlaması pekte uzun sürmez.

İşin içine birde aşk eklenmesiyle bildiği her kanunu unutup yeniden başlaması gerekmektedir. Zira Cady lisenin en güzide kızının eski sevgilisine âşık olmuştur. Yabancı romantik komedi filmleri arasında yer alan Kötü Kızlar filmi aynı zamanda en iyi komedi filimleri listesine adını yazdırmıştır.

Herkes Biraz İster

En iyi komedi filmleri – en çok izlenen komedi filmleri yabancı

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2016
Yönetmen: Richard Linklater
Senaryo: Richard Linklater
Oyuncular: Blake Jenner, Juston Street, Ryan Guzman, Tyler Hoechlin, Wyatt Russell, Glen Powell, Temple Baker, J. Quinton Johnson, Will Brittain, Courtney Tailor, Christina Burdette, devamı için tıklayınız.

Herkes Biraz İster Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Herkes Biraz İster Konusu: Komedi

En iyi yabancı komedi filmleri listesi yönetmenliğini ve senaristliğini Richard Linklater’ın üstlendiği Herkes Biraz İster filmiyle devam ediyor. İMDB’den 7,0 puan alan yapım en iyi komedi filimleri arasına adını yazdırıyor.

Amerika’nın Texas eyaletinde dönem 1980’ler. Amerika’da birçok akımın hat safaya ulaştığı yıllar. Üniversite’nin açılmasına ve derslerin başlamasına sadece üç gün vardır. Lisede tıkılıp kalmış Jake ve arkadaşlarının özgürlüğe ilk adımları beyaz perdeye aktarılıyor.

Film okul maceraları, kızlar ya da spor müsabakaları değil, sadece okula başlamadan önceki son üç günü içeriyor. Yani gençlerin birbirleri ile tanışması, uyum sağlaması, rekabet kurması gibi durumların en savunmasız hallerinde kendini gösterdiği bir dönemi görme şansı buluyoruz. En iyi komedi filmleri arasında kendine yer bulan filmde Blake Jenner, Juston Street ve Ryan Guzman gibi isimlerin komedi performansları öne çıkıyor.

Dehşet Kapanı

En iyi komedi filmleri – en yeni romantik komedi filmleri

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2012
Yönetmen: Drew Goddard
Senaryo: Joss Whedon
Oyuncular: Kristen Connolly, Chris Hemsword, Anna Hutchison, Fran Kranz, Jesse Williams, Richard Jenkins, Bradley Whitford Brian White, Amy Acker, Tim DeZarn, Tom Lenk, devamı için tıklayınız.

Dehşet Kapanı Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Dehşet Kapanı Konusu: Korku, Komedi

Korku komedi filmleri listesi yönetmenliğini Drew Goddard’ın, senaristliğini ise Joss Whedon’un üstlendiği ‘’Dehşet Kapanı’’ ile devam ediyor. Korku ve Komedi filmleri sevenler için iki konunun tek bir filme yansıtıldığı Dehşet Kapanı filmi, en çok izlenen komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Hayatın sıkıcılığından bunalan beş maceraperest arkadaş tatile çıkar. Tatil esnasında keşif yapmak için ormanın derinliklerine ilerleyen beş kafadar terk edilmiş bir kulübe bulur. Başlarda sıradışı herhangi bir olayla karşılaşmayan ekip, göle girip yüzer, parti verip eğlenir.

Yaşadıkları macera ve eğlence kulübede ters giden birşeylerin oldğunu fark etmeleriyle olaylar farklı bir hal alır. İMDB’den 7,0 reyting puanı alan film en komik filmler listesine adını yazdırmayı başarıyor.

Tropik Fırtına

En iyi komedi filmleri – en çok izlenen romantik komedi filmleri

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2008
Yönetmen: Ben Stiller
Senaryo: Etan Cohen, Justin Cheroux, Ben Stiller
Oyuncular: Jeff Kahn, Robert Downey Jr, Anthony Ruivivar, Jack Black, Jay Baruchel, Brandon T. Jackson, Ben Stiller, Eric Winzenried, Steve Coogan, Valerie Azlynn, Matt Levin, devamı için tıklayınız.

Tropik Fırtına Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Tropik Fırtına Konusu: Aksiyon Komedi, Savaş Filmi

Dünyanın en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Ben Stiller’ın senaristliğini Etan Cohen ve Justin Cheroux’un üstlendiği Tropic Thunder filmi, İMDB’den 7,0 puan alaran en çok izlenen komedi filmleri listemizde kendine yer buluyor.

Aksiyon filmlerinde rol alan ünlü ya da ünsüz aktörlere eğitim veren Dale Dyle isimli eğitim kampında dersler ve eğitimler alan oyuncular, tekrar halk arasına döndüğünde birçok zorlukla karşılaşır. Konusu savaş olan bir filmde rol teklifi alan oyuncular yeteneklerini sergilemeye başlarlar. Lakin filmin çekildiği alanda onların oyuncu olduğunu anlamayan yerel ordu alarma geçerek savaşmaya başlar.

Savaş sahnesinde gerçek savaşı yaşayan oyuncuların başlarına gelmeyen kalmayacaktır. Tropik Fırtına filmi Komik savaş filmi sevenler için izlenmesi gereken komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Bu Nasıl Aile

En iyi komedi filmleri – en komik komedi filmleri

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2006
Yönetmen: Rawson Marshall, Thurber
Senaryo: John Morris
Oyuncular: Jennifer Anniston, Jason Sudeikis, Emma Roberts, Will Poulter, Ed Helms, Nick Offerman, Kathryn Hahn, Molly C. Quin, Tomer Sisley, Matthew Willig, Luis Guzman, devamı için tıklayınız.

Bu Nasıl Aile Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Bu Nasıl Aile Konusu: Komedi, Suç

Aile komedi filmleri tavsiye listemiz ‘’Bu Nasıl Aile’’ filmiyle devam ediyor Yönetmenliğini Rawson Marshall ve Thurber, senaristliğini ise John Morris’in üstlendiği film, İMDB’den 7,0 puan alarak izlenmesi gereken komedi filmleri ve komik aile filmleri arasında yer almaktadır.

Yerel bir uyuşturucu satıcısı olan David Burke, işlerini temiz ve özenli yürüten bir adamdır. Bu zamana kadar işleri sorunsuz devam eden Burke, yaşadığı bir gasp faciasında elindeki tüm uyuşturucuyu çaldırınca patronu Brad’e borçlanır.

Brad, Burke’nin yaşadığı bu sıkıntıyı telafi edebilmesi için bir şans verir. Meksika’dan bir hayli yüklü miktarda marihuana geçirmesini ister. Bu işi çözmek için esaslı bir plana ihtiyacı olan Burke sonunda çözümü bulur. Ona lazım olan bir anne ve iki çocuktur. Mutlu aile planı görünümü vererek sınırdan geçmeyi planlayan Burke’nin yollarda başına gelmeyen kalmaz.

En iyi komedi filmleri listesi devam ediyor.

Zengin Avcısı

En iyi komedi filmleri – en komik sinema filmleri

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2006
Yönetmen: Pierre Salvadori
Senaryo: Benoit Graffin, Pierre Salvadori
Oyuncular: Audrey Tautou, Gad Elmaleh, Marie-Chrisitine Adam, Vernon Dobtcheff, Jacques Spiesser, Annelise Hesme, Charlotte Vermeil, Claudine Baschet, Laurent Claret, Jean De Connick, devamı için tıklayınız.

Zengin Avcısı Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Zengin Avcısı Konusu: Romantik Komedi

En çok izlenen komedi filmleri listesi yönetmenliğini Pierre Salvadori’nin, senaristliğini Benoit Graffin’in üstlendiği Zengin Avcısı ile devam ediyor. İMDB’den 7,0 reyting puanı alan Zengin Avcısı, yabancı romantik komedi filmleri listesinde de yer almaktadır.

Zengin bir hayatı herkesden daha fazla isteyen Irene, zengin adamların peşine düşmüştür. Jean, büyük bir otelde garsonluk yaparak geçimini sağlayan sıradan bir adamdır. Irene, Jean’ı milyarder birisi zannedince hedefine doğru emin adımlarla ilerler. Kendi halinde bir adam olan Jean, Irene’ye âşık olmuştur. Ancak Irene, onun zengin bir adam olmadığını anladığında ortalıktan sıvışarak yok olur.

Jean’in aşk ateşi bacayı sarınca Irene’nin peşinden Fransa’ya kadar gider. Onu kaybetmek istemeyen Jean, kendisine ne kadar ters olsada Irene’nin istediği gibi bir adam olmaya çalışır. En iyi komedi filmleri listesinde yer alan Zengin Avcısı, yabancı romantik komedi filmleri arasına adını yazdırıyor.

Davetsiz Çapkınlar

En iyi komedi filmleri – en komik 100 film

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2005
Yönetmen: David Dobkin
Senaryo: Bob Fisher, Steve Faber
Oyuncular: Owen Wilson, Vince Vaughn, Christopher Walken, Rachel McAdams, Isla Fisher, Jane Seymour, Ellen Albertini Dow, Keir O’Donnell, Bradley Cooper, Ron Canada, devamı için tıklayınız.

Davetsiz Çapkınlar Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Davetsiz Çapkınlar Konusu: Romantik, Komedi

En komik filmler arasından seçtiğimiz bir diğer film, romantik komedi filmleri arasında yer alan Davetsiz Çapkınlar. Yönetmenliğini David Dobkin’in, senaristliğini Bob Fisher ve Steve Faber’ın üstlendiği Davetsiz Çapkınlar, İMDB’den 7,0 puan alarak izlenmesi gereken komedi filmleri arasına adını yazdırıyor.

İki çapkın arkadaş kendilerince keyifli bir yöntem bularak kızları tavlama konusunda maharetlerini sergilerler. Yöntemleri: Katıldıkları her nikâh’ta aktif bir pozisyonda bulunarak beğendikleri kızları tavlamak. Kendilerine olan özgüvenleri had safhada olan ikili hedeflerine koydukları kızları elde etmede oldukça başarılıdırlar.

Ancak işler ne zaman tavladıkları kızların ailesiyle tanışmaya gelse herşey tepetaklak olur. Günün birinde zengin davetlilerden oluşan bir düğüne katılan ikili hedeflerine Gloria ve Claire’i koyarlar. Çapkın Jeremy işi bağlar ancak John için işler hiçte beklenildiği gibi değildir.

İki kafadar her zaman olduğu gibi Claire’in ailesiyle tanışmaya giderler. Claire’in babası gündemde her zaman yer alan bir politikacının kızıdır. Bu noktadan sonra birbirinden ilgin ve komik sahnelerin yer aldığı Davetsiz Çapkınlar, aile komedi filmleri tavsiyem arasındadır.

Ayı Teddy

En iyi komedi filmleri – en çok izlenen komedi filmleri

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2012
Yönetmen: Seth Macfarlane
Senaryo: Alec Sulkin, Wellesley Wild, Seth Macfarlane
Oyuncular: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Seth Macfarlane, Joel McHale, Giovanni Ribisi, Patrick Warburton, Matt Walsh, Jessica Barth, Aedin Mincks, Bill Smitrovich, devamı için tıklayınız.

Ayı Teddy Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Ayı Teddy Konusu:Komedi, Fantezi

John sekiz yaşında tatlı bir çocuktur. Bir noel gecesi çok sevdiği oyuncak ayısının canlanarak kendisiyle konuşmasını diler. John, uyandığında en sevdiği oyuncak ayısı Ted’in kendisiyle konuşan canlı bir ayıya dönüşür. John artık çok mutludur ve canı hiç sıkılmaz ancak unuttuğu bir şey vardır: Hep çocuk kalmayacaktır.

John büyüyüp otuzlu yaşlara gelmiş ve Ted ile uzunca bir zaman geçirmiştir. Ted ise insan yaşamına ayak uydurmuştur. Ancak bir sorun vardır Ted, John’dan daha hayâsız, daha çapkın bir ayıcığa dönüşmüştür. Dahası John’un sevgilisi dahil herkesten kıskanan Ted bir çok kez John’a sorun çıkarmıştır.

John bu durumdan hoşnutsuzdur ve Ted’den ayrılmayı kafasında kurmaya başlar. Son yılların en iyi komedi filmleri listesi ve en komik filmler listesinde yer alan Ayı Teddy vizyona girdiği birçok ülkede hâsılat rekorları kırmış bir yapımdır.

Kaza Kurşunu

En iyi komedi filmleri – komedi korku filmleri

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2007
Yönetmen: Judd Apatow
Senaryo: Judd Apatow
Oyuncular: Seth Rogen, Katherine Heigl, Paul Rudd, Leslie Mann, Jason Segel, Jay Baruchel, Jonah Hill, Martin Star, Iris Apartow, Maude Apartow, Joanna Kerns, Kristen Wiig, devamı için tıklayınız.

Kaza Kurşunu Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Kaza Kurşunu Konusu: Romantik Komedi

En çok izlenen komedi filmleri ve en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini ve senaristliğini Judd Apatow’un üstlendiği ‘’Kaza Kurşunu’’ ile devam ediyor. İMDB’den 7,0 reyting alan Kaza Kurşunu filmi gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri arasında yer almaktadır.

İki kardeş olan Alison ve ablası Debbie kendi aralarında ufak bir kutlama yapmak için bara giderler. Barda eğlenirken esrar kullanan sorumsuz bir adam olan Ben Stone ile tanışır. O sırada Debbie’nin eşi Pete arar ve çocuklarının suçiçeği çıkarttığını söyler. Hemen mekânı terk eden Debbie çocuğunun yanına gider.

Alison, Ben Stone ile yalnız kalır, tüm gece dans eder eğlenirler. İlerleyen vakitlerde tek gecelik bir ilişki yaşayan ikili kendi yollarına devam eder. Aradan tam sekiz hafta geçer Alison, Ben’in prezervatif kullanmaması sebebiyle hamile kalmıştır.

Ben’e ulaşan Alison, beraber yaşamaya ve çocuklarını büyütmeye karar verirler. Lakin çocuk büyütmek için önce Ben’in ergenlikten kurtulup büyümesi gerekmektedir.

Liseli Polisler 2

En iyi komedi filmleri – komik korku filmleri

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2014
Yönetmen: Phil Lord, Christopher Miller
Senaryo: Rodney Rothman, Oren Uziel, Michael Bacall
Oyuncular: Jonah Hill, Channing Tatum, Peter Stormare, Wyatt Russell, Amber Stevens West, Jillian Bell, Ice Cube, Nick Offerman, Jimmy Tatro, Caroline Aeron, Joe Chrest, devamı için tıklayınız.

Liseli Polisler 2 Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Liseli Polisler 2 Konusu: Polisiye Komedi, Aksiyon

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi serinin devam filmi olan ‘’Liseli Polisler 2’’ ile devam ediyor. Yönetmenliğini Phil Lord ve Christopher Miller’ın paylaştığı filmin senaristliğini ise Rodney Rothman, Oren Uziel ve Michael Bacall üstleniyor.

İlk filmlerinde lisede gizli polis görevlerini başarıyla icra eden Schmidt ve Jenko yeni bir görev için tekrar bir araya gelir. Görev aynıdır: uyuşturucu kullanımı ve diğer suçlar hakkında bilgi toplamak ve engellemek. Ancak mekân farklıdır üniversite!

İkilinin ekip olma anlayışı en son yaptıkları görevden bu zamana kadar bir hayli ilerlemiştir. Lakin üniversite ortamı onları büyülemiştir. Jenko üniversitenin futbo takımında aradığı aşkı bulduğunda, Schmidt ise üniversitenin tiyatro merkezine üye olduktan sonra aralarındaki ortaklığı ve görevlerini sorgulamaya başlarlar.

Yaşadıkları bu durum halen büyüyüp büyümediklerini, olgunlaşarak sağlam bir ekip olup olamayacaklarını test edebilecekleri bir ortam sağlar. İMDB’den 7,0 reyting skoru alan Liseli Polisler 2, en komik filmler ve en iyi aksiyon komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Üşütük Kafalar

En iyi komedi filmleri – komedi macera filmleri

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2008
Yönetmen: David Gordon Green
Senaryo: Seth Rogen, Evan Goldberg
Oyuncular: Seth Rogen, James Franco, Danny McBride, Kevin Corrigan, Craig Robinson, Gary Cole, Rosie Perez, Ed Begley Jr, Nora Dunn, Amber Heard, Bill Hader, James Reman, devamı için tıklayınız.

Üşütük Kafalar Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Üşütük Kafalar Konusu: Aksiyon Komedi, Suç

En komik filmler listesi yönetmenliğini David Gordon Green’in, senaristliğini ise Seth Rogen ve Evan Goldberg’in üstlendiği ‘’Üşütük Kafalar’’ filmiyle devam ediyor. 2008 yılının vizyodaki komedi filmleri ve en iyi komedi filmleri arasında yer alan film, İMDB’den 7,0 puan alarak en çok izlenen komedi filmleri listesinde kendine yer buluyor.

Ayyaş ve uyuşturucu bağımlısı biri olan Dale Denton, kafayı bulmak için uyuşturucu satıcılığı yapan Saul Silver’dan piyasaya yeni çıkan Pineapple Express adında başka hiçbir yerde satılmayan maldan satın alır.

Dale Denton, alışveriş tamamlandıktan sonra hiç olmaması gereken bir yerde büyük bir uyuşturucu kartelinin cinayetine şahit olur. Yaşanan olaydan çok korkan Dale Denton, olay yerinden giderken yeni aldığı uyuşturucuyuda orada düşürür.

Adamları öldürülmüş olan diğer uyuturucu kartelleri olay yerine geldiklerinde yerde duran uyuşturucuyu bulur ve bunun sadece Saul’un sattığını bilirler. Artık intikam almak için bir hedefe sahip olan çete, Dale ve Saul’un izini sürmeye başlar.

En iyi aksiyon komedi filmleri ve en çok izlenen komedi filmleri arasında yer alan ‘’Üşütük Kafalar’’ tavsiye komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Adamım Benim

En iyi komedi filmleri – en güzel komik filmler

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2009
Yönetmen: John Hamburg
Senaryo: Larry Levin, John Hamburg
Oyuncular: Paul Rudd, Rashida Jones, Sarah Burns, Greg Levine, Jaime Pressly, Jon Favreau, Jane Curtin, J. K. Simmons, Andy Samberg, Rob Huebel, Kym Whitley, Mather Zickel, devamı için tıklayınız.

Adamım Benim Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Adamım Benim Konusu: Romantik Komedi

En iyi romantik komedi filmleri ve son zamanların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini John Hamburg’un, senaristliğini Larry Levin’in üstlendiği ‘’Adamım Benim’’ filmiyle devam ediyor. İMDB’den 7,0 reyting puanı alan film en komik filmler listesinde kendine yer buluyor.

Emlak komisyonculuğu işi yaparak geçimini sağlayan ve bu işte gerçekten iyi olan Peter Klaven, çok sevdiği ve bir an önce evlenmek için can attığı sevgilisi Zooe ile nişanlıdır. Düğünlerine çok az bir zaman kalmıştır. Düğünde damada sadıç lazımdır ancak Peter’ın yakınlarında sadıcı olabilecek kadar samimi bir arkadaşı yoktur.

Olası sadıç potansiyeli olan ilginç buluşmalar yapan Peter, işte benim sadıcım diyebileceği birini bulmuştur. Sydney Fife, Peter’in tamamen tersi olan sempatik ve bir o kadarda karizmatik bir adamdır.

Peter ile Sydney az zamanda iyi bir dostluk geliştirmiştir ancak bu durum nişanlısı Zooe ile arasını bozar. Nişanlısı ve sağdıcı arasında bir seçim yapmak zorunda kalan Peter, bakalım ‘’Adamım Benim’’ diyebilecekmidir.

Sürpriz Damatlar

En iyi komedi filmleri – film komik

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2014
Yönetmen: Philippe de Chauveron
Senaryo: Philippe de Chauveron
Oyuncular: Christian Clavier, Chantal Lauby, Frederic Chau, Noom Diawara, Frederique Bel, Julia Piaton, Emilie Caen, Salimata Kamate, Tatiana Rojo, Elodie Fontan, devamı için tıklayınız.

Sürpriz Damatlar Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Sürpriz Damatlar Konusu: Komedi

En iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini ve senaristliğini Philippe de Chauveron’un üstlendiği Sürpriz Damatlar ile devam ediyor. İMDB’den 7,0 reyting puanı alan yapım izlenmesi gereken komedi filmleri listesine adını yazdırıyor.

Örf ve adetlerine bağlı, Katolik kimliklerine çok önem veren Claude ve Marie çiftinin dört tane kızları vardır. Kendi çocuklarınada bu idealleri aşılamaya çalışan çiftimiz ne yazıkki bir türlü başarılı olamamaktadır.

Büyük kızları bir müslamanla, bir diğeri yahudiyle, bir diğeri ise Çinli Chao ile evlenmiştir. Bu evlilikler yüzünden büyük bir hüsrana uğrayan çift, en küçük kızlarından umutlarını kesmemişlerdir. Çünkü o Fransız katoliği olan Charles ile beraberdir. Bu durumsa onların yaşadıklarını unutturacak en önemli gelişmedir.

Bir gün Charles’ı akşam yemeğine davet eden aile vaziyetin hiçte umdukları gibi olmadığını anlamaları uzun sürmez. Claude bu işin yanlış olduğu kanısına vararak evliliği engellemeye kararlıdır. Bu kararını destekleyen dünürü ise onun en büyük iş ortağı olacaktır…

Patrondan Kurtulma Sanatı

En iyi komedi filmleri – ödüllü komedi filmleri

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2011
Yönetmen: Seth Gordon
Senaryo: Jonathan Goldstein, John Francis Daley, Michael Markowitz
Oyuncular: Jason Bateman, Steve Wiebe, Kevin Spacey Charlie Day, Lindsay Sloane, Michael Albala, Jennifer Aniston, Jason Sudeikis, Jennifer Hasty, George Back, Barry Livingston, devamı için tıklayınız.

Patrondan Kurtulma Sanatı Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Patrondan Kurtulma Sanatı Konusu: Komedi, Suç

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi ‘’Patrondan Kurtulma Sanatı’’ ile devam ediyor. Yönetmenliğini Seth Gordon’un üstlendiği yapım izlenmesi gereken komedi filmleri ve en komik filmler listesinde yer almaktadır.

Nick, Dale ve Kurt hayatlarını mahveden patronlarından kurtulmak istemektedir.

Çoktan hak ettiği terfiyi almak adına günde on iki saat sorunlu amiri Dave Harken’e rağmen çalışsada terfi alamayacağından emindir.

Bir diş hekiminin asistanlığını yapan Dale Arbus, nişanlı olmasına rağmen Dr. Julia Harris’inasılmaları ve cinsel tacizlerine mağruz kalmaktadır.

Son olarak Kurt Buckman çalıştığı şirketinin iş bilmez bir pislik olan yeni sahibi Bobby Pellit’in kariyerini çöküşe geçirecek hareketler yapması ve her şeyden habersiz bir insan topluluğunu toksik atığına maruz kalacağını bile bile bunu uygulamak istediğini duyar.

İşi bırakmak bir seçenek değildir. Bu adilere dur demek gerekmektedir. İçilen bir kaç bardak içkinin verdiği özgüvenle ve eski bir mahkûmun ilginç tavsiyesiyle gaza gelen ekip, patronlarından sonsuza kadar kurtulabilmek için plan yapar. Ancak yapılan bu plan başlarını dertten derde sokacaktır.

Aramızda Casus Var

En iyi komedi filmleri – komedi film isimleri

IMDB Puanı: 7,0
Film Çıkış Yılı: 2008
Yönetmen: Ethan Coen, Joel Coen
Senaryo: Ethan Coen, Joel Coen
Oyuncular: George Clooney, Frances McDormand, Brad Pitt, John Malkovich, Tilda Swinton, Richard Jenkins, Elizabeth Marvel, David Rasche, J.K. Simmons, Olek Krupa, Kevin Sussman, devamı için tıklayınız.

Aramızda Casus Var Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Aramızda Casus Var Konusu: Komedi, Suç, Drama

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi, yönetmenliğini ve senaristliğini Ethan Coen, Joel Coen ikilisinin üstlendiği ‘’Aramızda Casus Var’’ filmiyle devam ediyor. 2008 Yılında vizyona giren film en çok izlenen komedi filmleri arasında yer almaktadır. Hollywood yıldızlarından geçirilmeyen Aramızda Casus Var filmi size komedi ve aksiyonu bol bol verecek bir yapımdır.

Alkol sorunu nedeniyle CIA’deki mesleğinden emekli edilerek ihraç edilen Ozzie Cox, intikam almak üzere istihbarata ait tüm gizli bilgileri sabit diske kaydeder. Eşiyle problemleri olan Cox, boşanma aşamasındadır.

Katie, eşine ait diski gizlice çalar ve spor yapmak için gitti salonda unutur. Spor salonunda yöneticisi Linda ve spor hocası Chad, tesadüfen bulduğu disket ile Cox’a şantaj yapmaya başlamıştır.

Olayların arasına birde Katie’nin beraber olmaya başladığı ajan Harry işler içinden çıkalamaz aksiyon komedi dolu bir hal alır.

Şanslı Logan

En iyi komedi filmleri -dünyanın en komik filmi

IMDB Puanı: 7,1
Film Çıkış Yılı: 2017
Yönetmen: Steven Soderbergh
Senaryo: Rebecca Blunt
Oyuncular:Daniel Craig, Farrah Mackenzie, Channing Tatum, Jim O’Heir, Riley Keough, Rebecca Koon, Katie Holmes, Boden Johnston, Sutton Johnson, David Denman, Adam Driver, devamı için tıklayınız.

Şanslı Logan Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Şanslı Logan Konusu: Komedi, Suç

En yeni komedi filmleri listesi yönetmenlik koltuğunda Steven Soderbergh’in oturduğu, senaristliğini Rebecca Blunt’un üstlendiği ‘’Şanslı Logan’’ (Lucky Logan) ile devam ediyor. Geçtiğimiz yılın vizyondaki komedi filmleri arasında yer alan film, İMDB’den 7,2 puan alarak son zamanların en iyi komedi filmleri listesinde yer almaktadır.

Jimmy Logan para kazanmak için soygun yolunu seçen bir adamdır. Son planı efsaneler arasında yer alan ‘’Coca-Cola 600 Nascar Yarışı’dır. Logan, erkek kardeşi Clyde ve geçimini kuaförlük yaparak kazanan kız kardeşi Mellie’yi planına dâhil eder. Yapılan planda bir yıkım uzmanı gereklidir ve bu için Joe Bank ile anlaşır.

Logan ve ekibi soygunu en ince ayrıntısına kadar planlamıştır ancak uyanık bir FBI ajanının olayı soruşturmaya başlamasıyla atlatmaları gereken bir engelle uğraşmaları gerekmektedir. İzlenmesi gereken komedi filmleri ve en iyi aksiyon komedi filmleri listesine adını yazdırıyor.

40 Yıllık Bekâr

En iyi komedi filmleri – en komik filimler

IMDB Puanı: 7,1
Film Çıkış Yılı: 2005
Yönetmen: Judd Apatow
Senaryo: Judd Apatow
Oyuncular: Steve Carell, Catherine Keener, Paul Rudd, Romany Malco, Seth Rogen, Elizabeth Banks, Leslie Man, Jane Lynch, Gerry Bednob, Shelley Malil, Kat Denings, Jonah Hill, devamı için tıklayınız.

40 Yıllık Bekâr Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

40 Yıllık Bekâr Konusu: Komedi

En komik filmler listesi yönetmenliğini ve senaristliğini Judd Apatow’un üstlendiği ‘’40 Yıllık Bekar’’ filmiyle devam ediyor. 2005 Yılında vizyona giren komedi filmleri arasında yer alan film İMDB’den 7,1 puan alarak en iyi komedi filimleri listesine adını yazdırıyor.

Kırk yaşında bir adam ve tam kırk yıllık bir bakire Andy, henüz hayatında cinsel ilişki yaşamamıştır. Yaşamının her alanında başarılı birisi olmasına rağmen nasıl bakire kaldığına kimse anlam verememektedir. Bir elektronik mağazasında çalışan Andy’nin bu hali arkadaşlarının da tek problemi haline gelmiştir.

Artık Andy’nin bu problemini çözmeye karar veren dostları, ona her türlü destek vererek özgüveninin yükselmesi için uğraşmaktadırlar. Arkadaşlarının çabası Andy üzerinde pek etki etmemesine rağmen bir vakit sonra üç çocuk annesi Trish ile çıkmaya başladığının duyulmasıyla zafer naraları atılmaya başlanır. Lakin Andy ve Trish’in ilişkilerine ‘’seks yok’’ kuralı koyduklarını öğrendiklerinde işler daha farklı bir hal alır.

Stajyer

En iyi komedi filmleri -en komik filimler

IMDB Puanı: 7,1
Film Çıkış Yılı: 2015
Yönetmen: Nancy Meyers
Senaryo: Nancy Meyers
Oyuncular: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo, Anders Holm, Jojo Kushner, Andrew Rannells, Adam Devine, Zack Pearlman, Jason Orley, Nat Wolf, C. J. Wilson, devamı için tıklayınız

Stajyer Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Stajyer Konusu: Komedi

Gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini ve senaristliğini Nancy Meyers’in üstlentiği Stajyer ile devam ediyor. Reyting sitesi İMDB’den 7,1 puan alan başarılı yapım, en komik filmler ve izlenmesi gereken en iyi komedi filmleri listesine adını yazdırıyor.

Jules Ostin başarılı bir e-ticaret şirketinin sahibidir. Şirketinde verimliliği arttırmak adına kafa yorarken çalışanlardan birisinin verdiği öneriyle yeni bir Stajyer programı için işe koyulur. Yaşlanmış tecrübeli insanlardan bir stajyer alınacak, onun bilgi ve birikiminden faydalanılacaktır. İşe alınan ilk aday oyunculuğunu Robert De Niro’nun üstlendiği 70 yaşındaki Ben Whittaker olacaktır.

Stajer filminde şirketin genç nufüs oranını bi hayli yükselten Whittaker, patronu Ostin ile uyumlu bir iş arkadaşı ve dostluğu ele alınmaktadır. Ostin karakterini canlandıran ünlü oyuncu Anne Hathaway’in Ajan filmi komik sinema filmleri arasında yer alıyor.

Vurguncular

En iyi komedi filmleri -en komik filimler

IMDB Puanı: 7,1
Film Çıkış Yılı: 2016
Yönetmen: Todd Philips
Senaryo: Stephen Chin, Jason Smilovic
Oyuncular: Miles Teller, Steve Lantz, Gregg Weiner, David Packouz, Eddie Jamison, Julian Sergi, Daniel Berson, Jonah Hill, Edson Jean, Daimion Johnson, Ana de Armas, devamı için tıklayınız.

Vurguncular Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Vurguncular Konusu: Komedi, Suç

En iyi yabancı komedi filmleri listesi yönetmenliğini Todd Philips’in, senaristliğini Stephen Chin ile beraber Jason Smilovic’in üstlendiği ‘’Vurguncular’’ filmi gerçek hayatta yaşanmış bir olaydan esinlenerek beyaz perdeye aktarılmıştır. En iyi yabancı komedi filmleri arasında yer alan Vurguncular, İMDB’den 7,1 puan alarak en iyi aksiyon komedi filmleri arasında yer almaktadır.

David Packouz kendi çapında aldığı ürünlerin pazarlamasını yaparak para kazanmaya çalışan iyi bir adamdır. Bir gün cenaze töreninde ailesinin her zaman ondan uzak durmasını istediği çocukluk arkadaşı Efraim Diverolli ile karşılaşır. Uzun bir aradan sonra yeniden bir araya gelen ikili eski günlerdeki gibi bir kutlama yapmak için ot almaya giderler.

David’in kibar duruşu yüzünden satıcılar parasını aldıkları malı vermezler. Bunu gören Efraim bagajından uzun namlulu tam otomatik silahını çıkardığında işler yoluna girer. Efraim Amerikan ordusunun açtığı ihalelerde kimsenin tenezzül etmediği işlere teklifler vererek geçimini sağlarken arkadaşı David’i de bu işe sokar.

Başlarda ufak tefek ihaleleri kovalayan ikili zamanla işleri büyüterek daha yüksek potansiyelli işlere yönelir. İşler büyüdükçe yapılan hatalar onları birbirinden zorlu maceralara sürükleği ‘’Vurguncular’’ filmi keşke hiç bitmese diyebileceğiniz filmlerden birisidir.

Dünyanın en iyi komedi filmleri listesinde yer alan Vurguncular, en çok izlenen komedi filmleri ve en komik filmler arasında listemizde yerini alıyor.

Adı Çıkmış

En iyi komedi filmleri -en komik filimler

IMDB Puanı: 7,1
Film Çıkış Yılı: 2010
Yönetmen: Will Gluck
Senaryo: Bert V. Royal
Oyuncular: Emma Stone, Penn Badgley, Amanda Bynes, Dan Byrd, Thomas Haden Church, Patricia Clarkson, Cam Gigandet, Lisa Kudrow, Malcolm McDowell, Stanley Tucci, devamı için tıklayınız.

Adı Çıkmış Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Adı Çıkmış Konusu: Romantik, Komedi

Yabancı romantik komedi filmleri arasında yer alan ‘’Adı Çıkmış’’ filminin yönetmenliğini Will Gluck, senaristliğini ise Bert V. Royal üstlenmektedir. İMDB’den 7,1 reyting alan ‘’Adı Çıkmış’’ filmi en iyi romantik komedi filmleri arasına adını yazdırıyor.

Olive, lisede kendi halinde genç ve güzel bir öğrencidir. Günün birinde ortalığı kasıp kavuran bir dedikodu yayılır. Söylenenlere göre Olive beraketini kaybetmiştir! Bu aslı olmayan dedikodulara bir son vermek isteyen Olive, ne yaparsa yapsın ne kadar çırpınırsa çırpınsın bir türlü bu yalanın önüne geçemez.

Artık iyiden iyiye hayatının alt üst olduğunu düşünmeye başlayan Olive, yayılan bu dedikodu tufanının kendisini okulun en gözde ve trent kızı yaptığını görmesiyle işler daha farklı bir hal alır. 2010 Yılında vizyona giren komedi filmleri arasında yer alan ‘’Adı Çıkmış’’ filmi, en komik filmler listesinde kendine yer buluyor.

Red

En iyi komedi filmleri -en komik filimler

IMDB Puanı: 7,1
Film Çıkış Yılı: 2010
Yönetmen: Robert Schwentke
Senaryo: Eric Hoeber, Jon Hoeber
Oyuncular: Bruce Willis, Mary-Louise Parker, Heidi Von Palleske, Karl Urban, Chris Owen, Rebecca Pidgeon, Morgan Freeman, Alec Raymen, Tara Yelland, James Remar, devamı için tıklayınız.

Red Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Red Konusu: Aksiyon, Komedi, Suç

En iyi aksiyon komedi filmleri arasında yer alan ‘’Red’’ filminin yönetmenliğini Robert Schwentke, senaristliğini ise Eric Hoeber ve Jon Hoeber ikilisi üstleniyor. 2010 Yılında vizyondaki komedi filmleri ve en çok izlenen komedi filmleri listesinde yer alan Red, İMDB’den 7,1 puan almıştır.

Bruce Willis’in canlandırdığı Frank Moses, devletin merkezi iletişim teşkilatında görev yapmakta olan bir ajandır. Frank sevgilisi Sarah ile gözlerden uzakta sessiz sedasız gizli bir yaşam sürmektedir. Bu sessizlik günün birinde çok ileri teknoloji donanım kullanan bir ekibin Frank’ı öldürmek için gelmesiyle eski günlere geri dönmek zorunda kalır.

Kimliğinin deşifre olması ve hayatının kadını Sarah’ın tehlikede olması sebebiyle eski iş ortaklarını bir araya getiren Frank, aksiyon ve komedi dolu bir maceraya atılır. En iyi yabancı komedi filmleri arasından sizler için seçtiğimiz ‘’Red’’ filmi konusu itibariyle macera filmleri arasındada yer alır.

Super Troopers

En iyi komedi filmleri – komedi filmi tavsiye

IMDB Puanı: 7,1
Film Çıkış Yılı: 2001
Yönetmen: Jay Chandrasekhar
Senaryo: Kevin Heffernan, Steve Lemme, Paul Soter, Eric Stolhanske, Jay Chandrasekhar
Oyuncular: Andre Vippolis, Joey Kerns, Geoffrey Arend, Eric Stolhanske, Kevin Heffernan, Paul Soter, Camille Hickman, Marisa Coughlan, Michael Weawer, Brian Cox, Jim Gaffigan, devamı için tıklayınız.

Super Troopers Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Super Troopers Konusu: Polisiye Komedi, Suç, Gizem

Komedi filmleri yabancı listesi yönetmenliğini Jay Chandrasekhar’ın üstlendiği ‘’Super Troopers’’ ile devam ediyor. İMDB’den 7,1 reyting alan film, 2001 yılının vizyondaki komedi filmleri arasında yer alıyor.

Birbirinden komik beş polisin bir araya geldiği ekip, şehrin en işlek otoyollarının birinde denetim yaparken hiçbir sürücüye aman vermezler. Kendilerini işlerinin en iyisini yapmaya adayan macera hastası ekip, basit sebepler yüzünden sürücüleri şüpheli durumuna düşürüp takibe almaktadırlar.

Günün birinde kontrol altında tuttukları bölgede cinayet olayı yaşanır. Yaşanan cinayet olayının mağduru bir çocuktur. Ortada büyük bir gizemin olduğunu keşfeden ekip bu cinayetin nedenini çözmek için iş başına geçer. Birbirinden ünlü isimlerin rol aldığı Super Troopers, gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesinde yer almaktadır.

Eski Dostlar

En iyi komedi filmleri – komedi filmi tavsiye

IMDB Puanı: 7,1
Film Çıkış Yılı: 2003
Yönetmen: Todd Philips
Senaryo: Scot Armstrong
Oyuncular: Luke Wilson, Will Ferrell, Vince Waughn, Jeremy Piven, Ellen Pompeo, Juliette Lewis, Leah Remini, Perrey Reeves, Craig Kilborgn, Elisa Cuthberg, Math Walsh, Artie Lange, devamı için tıklayınız.

Eski Dostlar Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Eski Dostlar Konusu: Komedi

Komedi filmleri yabancı listesi yönetmenliğini Todd Philips’in, senaryosunu Scot Armstrong’un üstlendiği Eski Dostlar filmiyle devam ediyor. İMDB’den 7,1 reyting alan film, en çok izlenen komedi filmleri ve en iyi yabancı komedi filmleri listesinde yer alıyor.

Hayatının monoton ve çekilmez bir hal almaya başladığını düşünen bir grup arkadaşın eski günlere,hattalise günlerine dönmek istemesini konu alıyor Eski Dostlar filmi. Birbirinden sıkıcı derslerin ve öğretmenlerin olmadığı bir lise dönemi düşleyen ekibin komedi dolu maceralarına şahit olacaksınız.

Eğlence için okul zili çalıyor, yerinizi ayırsanız iyi olur…

Dehşet Gezegeni

En iyi komedi filmleri – en komik yabancı filmler

IMDB Puanı: 7,1
Film Çıkış Yılı: 2007
Yönetmen: Robert Rodriguez
Senaryo: Robert Rodriguez
Oyuncular: Rose McGowan, Freddy Rodriguez, Josh Brolin, Marley Shelton, Jeff Fahey, Michael Biehn, Rebel Rodriguez, Bruce Willis, Naveen Andrews, Fergie, Tom Savini, devamı için tıklayınız.

Dehşet Gezegeni Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Dehşet Gezegeni Konusu: Korku Komedi, Aksiyon Komedi

Korku komedi filmleri arasında yer alan Dehşet Gezegeni filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Robert Rodriguez üstleniyor. İMDB’den 7,1 reyting alan Dehşet Gezegeni filmi en komik korku komedi filmleri arasında kendine yer buluyor.

Yataklarında uyurken dışarıdan gelen korkunç sesle uyanan William ve Dokata Block, sesin kaynağını öğrenmek için evlerinin arka bahçesine yöneldiklerinde önlerine çıkan manzara karşısında şoka girerler.

Evlerinin arkasında yaşanan patlama sebebiyle ortaya ilginç bir gaz bulutu yayılır. Bu garip gaz bulutuna mağruz kalanlar gözlerini şiddet bürüyen acımasız insanlara dönüşür. Zaman ilerledikçe saldırganlığın boyutu artar ve her yer güvenilir olmaktan çıkar.

Yaşanan vahşi saldırılar sonucu bir bacağı kopan Cherry ve önceleri sevgilisi olan Wray’inde William ve Dokata çiftine katılmasıyla bir ekip olarak yaşanan facianın nedenini bulmaya çalışırlar.

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi ve en komik filmler listesinde yer alan Dehşet Gezegeni korku komedi filmleri severler için izlenmesi gereken komedi filmi tavsiyemdir.

O Geri Döndü

En iyi komedi filmleri – komik filmler yabancı

IMDB Puanı: 7,1
Film Çıkış Yılı: 2015
Yönetmen: David Wnendt
Senaryo: Timur Vermes
Oyuncular: Oliver Masucci, Thomas M. Köppl, Marc-Marvin Israel, David Gebigke, Paul Busche, Fabian Busche, Fabian Busche, Gerdy Zint, Katja Riemann, Gudrun Ritter, devamı için tıklayınız.

O Geri Döndü Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

O Geri Döndü Konusu: Fantezi Komedi

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini David Wnendt’in, senaristliğini Timur Vermes’in üstlendiği ‘’O Geri Döndü’’ filmi ile devam ediyor. 2015 Yılında vizyondaki komedi filmleri arasında yer alan film en komik filmler listemizde kendine yer buluyor.

Hitler bugün uyansa ne olurdu? Sorusuna yanıt vermeyi amaçlıyor ‘’O Geri Döndü’’ filmi. Hitler kendisini vurarak intihar ettiği sığınakta üstünde askeri üniformasıyla ve halen savaşı kazanabileceği düşünceleriyle 21.nci yüzyılda uyanır. Berlin sokaklarının değişimine şaşıran, herkese kendinin kim olduğunu anlatmaya çalışan bir deli olarak başlıyor film.

Günün birinde muhabirin birisi Hitler’i keşfeder ve bir yapımcının sağladığı destekle komedyen olarak televizyon ekranlarında boy göstermesini sağlar. Film eski günlerde Hitler’in kitlelere nasıl ulaştığına ve milyonların desteğini nasıl aldığına dem vurur.

Başarısız darbe girişimi ve halkındalga geçtiği bir politikacı iken siyaset bahçesine giren Hitler’in, ardından, önceleri kendisiyle dalga geçenler tarafından yükseklere taşındığını unutmamak lazım. Medyanın bu yükselişteki rolünü, propaganda bakanlığının insanları manipüle etmedekiyeteneğini, insanların manipüle olmalarındaki gönüllülüğüne de elbette yer veriyor. O Geri Döndü filmi geçmişte yaşananları, basit bir kurguyla günümüzdeki karşılıklarıyla yeniden yorumluyor.

Komik Bir Hikâye

En iyi komedi filmleri – komik yabancı filmler

IMDB Puanı: 2010
Film Çıkış Yılı: 7,1
Yönetmen: Anna Boden, Ryan Fleck
Senaryo: Anna Boden, Ryan Fleck
Oyuncular: Keir Gilchrist, Dana DeVestern, Lauren Graham, Jim Gaffigan, Karen Chilton, Zach Galifianakis, Aasif Mandvi, Jared Goldstein, Alan Aisenberg, Zoe Kravits, devamı için tıklayınız.

Komik Bir Hikâye Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Komik Bir Hikâye Konusu: Romantik Komedi, Macera

Komedi filmleri yabancı listesi yönetmenliğini ve senaristliğini Anna Boden, Ryan Fleck ikilisinin üstlendiği ‘’Komik Bir Hikâye’’ ile devam ediyor. İMDB’den 7,1 reyting puanı alan film en çok izlenen komedi filmleri ve yabancı komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Bir lisede öğrencilik yapan Craig, her konuda kafasının uyuştuğu kız arkadaşına içten içe sevdalanmıştır. Kendisinin davranış ve hareketlerinden şüphelenen Craig, bir hastanenin yolunu tutarak kontrolden geçmek ister. Craig, doktorların kendisini biraz inceleyeceğini ve bir reçete yazarak göndereceğini düşünür. Lakin bu düşünceleri asla olmasını beklediği gibi gerçekleşmez ve bir hafta boyunca hastahanede kontrol altında tutulacağını öğrenir.

Kendisiyle aynı durumda ve yaş grubundaki kişilerle kalacağını zannederken o bölümün tadilatta olması nedeniyle yetişkinlerle aynı yere koyulur. İçerde saygı duyulan Bobby ona etrafı ve insanları tanıtır. Terapiye giren, şarkı söyleyen Craig, neree olduğunu arkadaşlarından gizlemek ister…

Pislik

En iyi komedi filmleri – yabancı filmler komedi

IMDB Puanı: 7,1
Film Çıkış Yılı: 2013
Yönetmen: John S. Baird
Senaryo: John S. Baird
Oyuncular: James McAvoy, Jamie Bell, Eddie Marsan, Imogen Poots, Brian McCardie, Emun Elliott, Gary Lewis, John Sessions, Shauna Macdonald, Jim Broadbent Kate Dickie, devamı için tıklayınız.

Pislik Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Pislik Konusu: Polisiye Komedi, Dram

Son zamanların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini ve senaristliğini John S. Baird’in üstlendiği ‘’Pislik’’ filmiyle devam ediyor. İMDB’den 7,1 puan alan film en çok izlenen komedi filmleri ve en komik filmler listesine adını yazdırıyor.

Eskiden kendi halinde bir polis memuru olan Bruce, şimdilerde hiçte öyle değildir. Terfi almak için kurduğu hayallerin gerçekleşmemesi onu içten içe bitiriyordur. Onun için terfiye giden her yol mubahtır. Rakibi olarak gördüğü mesai arkadaşları için her çeşit dümez hazırlamak, tezgah kurmak onun en iyi yaptığı iştir.

Çalıştığı bölgede işlenen bir cinayeti çözmek onun terfi alması için önemli bir fırsattır. Bu işte görevli tüm arkadaşlarına türlü tezgahlarını yine kuran Bruce, uyuşturucu bağımlılığı ve acılarla dolu geçmişi bir türlü yakasını bırakmayacaktır.

Hababam Rock

En iyi komedi filmleri -komedi filimleri

IMDB Puanı: 7,1
Film Çıkış Yılı: 2003
Yönetmen: Richard Linklater
Senaryo: Mike White
Oyuncular: Jack Black, Adam Pascal, Lucas Papaelias, Chris Stack, Sarah Silverman, Mike White, Lucas Babin, Joan Cusack, Miranda Cosgrove, Joey Gaydos Jr,  Robert Tsai, Maryam Hassan, devamı için tıklayınız.

Hababam Rock Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Hababam Rock Konusu: Komedi, Müzik

Gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Richard Linklater’ın, senaristliğini ise Mike White’ın üstlendiği ‘’Hababam Rock’’ ile devam ediyor. 2003 yılında vizyona giren film, İMDB’den 7,1 puan alarak en çok izlenen komedi filmleri listemizde yerini alıyor.

Yaşamının her alanını Rock müziğine adayan Dewey Finn, grubunda yaşadığı problemlerden dolayı yollarını ayırmak zorunda kalır. Onca problem arasına birde maddi problemler gün yüzüne çıkınca hayat onu bir okulda müzik öğretmenliği yapmaya sevk eder.

Dewey Finn’in yaşadığı bu deneyim onun müzik ruhuna birçok yönden olumlu etki edecektir. Günün birinde dokuz yaşındaki öğrencisiyle bir müzik grubu kıran Finn, zorlu bir yarışmaya katılarak yeteneklerini sergilemeye karar verirler…

Aşkzede (Forgetting Sarah Marshall)

En iyi komedi filmleri – en iyi yabancı komedi filmleri listesi

IMDB Puanı: 7,2
Film Çıkış Yılı: 2008
Yönetmen: Nicholas Stoller
Senaryo: Jason Segel
Oyuncular: Jason Segel, Kristen Bell, Mila Kunis, Russell Brand, Bill Hader, Liz Cackowski, Maria Thayer, Jack McBrayer, Taylor Wily, Billy Bush, Jason Bateman, Kirk Fox, devamı için tıklayınız.

Aşkzede Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Aşkzede Konusu: Romantik, Komedi

En iyi romantik komedi filmleri listesi yönetmenliğini Nicholas Stoller’ın, senaristliğini ise Jason Segel’in üstlendiği ‘’Aşkzede’’ filmiyle devam ediyor. İMDB’den 7,2 reyting alan Aşkzede, aşk ve komedi filmlerinin bir araya geldiği en nadide yapıtlardan birisi.

Ortalama bir müzisyen olan Peter, Ünlü televizyon yıldızı Sarah’la birliktedir. Günün birinde Sarah’dan ayrılan Peter, ayrılığın vermiş olduğu psikolojiyi üzerinden atmak için Hawaii’de bir tatil yapmaya niyetlenir. Hawaii’de güzel bir tatil planı yapan Peter, karşısında Sarah’ı ve onun yeni sevgilisini görünce kıskançlıktan adeta çatlar. Madem öyle işte böyle dercesine konakladığı otelin resepsiyonist olarak görev yapan kızla birlikte olarak Sarah’a karşılık verme niyetindedir.

Son zamanların en iyi romantik komedi filmleri arasında yer alan Aşkzede aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesinde kendine yer buluyor.

Liseli Polisler

En iyi komedi filmleri -komedi yabancı filmler

IMDB Puanı: 7,2
Film Çıkış Yılı: 2012
Yönetmen: Phil Lord, Christopher Miller
Senaryo: Michael Bacall
Oyuncular: Jonah Hill, Channing Tatum, Brie Larson, Dave Franco, Rob Riggle, DeRay Davis, Ice Cube, Dax Flame, Chris Parnell, Ellie Kemper, Jake Johnson, Nick Offerman, Stanley Wong, devamı için tıklayınız.

Liseli Polisler Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Liseli Polisler Konusu: Aksiyon, Komedi, Suç

Gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Phil Lord ve Christopher Miller, senaristliğini ise Michael Bacall’ın üstlendiği Liseli Polisler ile devam ediyor. Başrollerini Jonah Hill ve Channing’in paylaştığı film, IMDB’den 7,2 puan alarak en çok izlenen komedi filmleri arasında yer alıyor.

Schmidt ve Jenko akedemiden yeni mezun olmuş iki polistir. Bu iki kafadar için kolay görünen bir görev verilir: Bir liseye öğrenci gibi giderek liselilerin karıştığı uyuşturucu, alkol ve benzeri suçları izlemek, bunlar merkeze rapor edip engellemek. Lakin kendi ergenliklerini henüz üzerlerindn atamayan iki kafadar liseli olmanın verdiği güzel duygulara kendilerini kaptırırlar.

‘’Aynı’’ adlı Amerikan yapımı dizinin beyaz perdeye aktarılmışhali olan ‘’Liseli Polisler’’ en komik filmler listesine adını yazdırıyor.

Yazın Kralları

En iyi komedi filmleri -komedi yabancı filmler

IMDB Puanı: 7,2
Film Çıkış Yılı: 2013
Yönetmen: Jordan Vogt-Roberts
Senaryo: Chris Galletta
Oyuncular: Nick Robinson, Gabriel Basso, Moises Arias, Nick Offerman, Erin Moriarty, Craig Cackowski, William Sonnie, Nathan Keyes, Christoffer Carter, Megan Mullally, devamı için tıklayınız.

Yazın Kralları Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Yazın Kralları Konusu: Macera, Komedi, Drama

Önerilen komedi filmleri ve son zamanların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Jorgan Vogt-Robers, senaristliğini Chris Galletta’nın üstlendiği Yazın Kralları ile devam ediyor. Ünlü reyting sitesi IMDB’den 7,2 puan alan Yazın Kralları filmi macera filmleri, gençlik filmleri ve en çok izlenen komedi filmleri listesine girmiştir.

Çerezlik bir film olan Yazın Kralları, üç kafadar arkadaşın yaşamın getirdiği monotonluğa bir son vermek üzere ormanlık alana giderek ev yapma ve yaşama konusunu ele alıyor. Harika doğa manzaraları, özgürlükler, eğlence her şey mükemmeldir. Ta ki içlerine kızlar dâhil olana kadar…

Birçok macera, komedi ve drama sahnesinin güzelce işlendiği Yazın Krallar filmi, en komik filmler ve izlenmesi gereken komedi filmleri listenize almayı ihmal etmemelisiniz.

Yedi Psikopat

En iyi komedi filmleri -komedi yabancı filmler

IMDB Puanı: 7,2
Film Çıkış Yılı: 2012
Yönetmen: Martin McDonagh
Senaryo: Martin McDonagh
Oyuncular: Michael Pitt, Michael Stuhlbarg, Sam Rockwell, Colin Farrell, Abbie Cornish, Christopher Walken, Linda Bright Clay, Hary Dean Stanton, James Landry Hebert, Long Nguyen, devamı için tıklayınız.

Yedi Psikopat Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Yedi Psikopat Konusu: Komedi, Suç

En iyi komedi filmleri listesi 2012 Yılında vizyona giren ‘’Yedi Psikopat’’ filminin yönetmenlik ve senaristlik koltuğunda Six Shooter filmiyle Oscar ödülü kazanan Martin McDonagh oturuyor. İMDB’den 7,2 reyting puanı alan Yedi Psikopat, Son yılların en iyi komedi fillmleri listesinde yer alıyor.

Kitap yazarı olan Marty, yeni bir proje üzerindedir. Projenin adıda ‘’Yedi Psikopat’’tır. Ancak Marty yazdığı kitapın hikâyesini bir türlü kurgulayamamaktadır. Marty’nin komşusu Billy ise özellikle zenginlerin köpeklerini çalıp aldığı fidye karşılığında geçimini sağlamaktadır. Komşusu Marty’yi çok seven Billy bir gün ortağı Hansla birlikte giriştikleri hırsızlıkta baltayı taşa vururlar. Vahşi bir katil olan Charlie’nin çok sevdiği biricik köpeğini çalmışlardır. Charlie önüne çıkan herkesi köpeği için katledecek bir adamdır.

Kafadarlar içine düştükleri bu sıkıntıdan kurtulmak için uğraşırken Marty, kitabını  nasıl kurgulayacağını sonunda çözebilecektir. Önerilen komedi filmleri arasında yer alan Yedi Psikopat filmi en güzel komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Anchorman 1

En iyi komedi filmleri -komedi yabancı filmler

IMDB Puanı: 7,2
Film Çıkış Yılı: 2004
Yönetmen: Adam McKay
Senaryo: Will Ferrell, Adam McKay
Oyuncular: Adam McKay, Christina Applegate, Paul Rudd, Steve Carell, David Koechner, Fred Willard, Chris Parnell, Kathryn Hahn, Fred Armisen, Seth Rogen, Danny Trejo, Scot Robinson, devamı için tıklayınız.

Anchorman 1Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Anchorman 1 Konusu: Komedi

En eğlenceli filmlerden oluşan listemiz yönetmenliğini Adam McKay, senaristliğini Will Ferrell ile beraber üstlendiği Anchorman 1 ile devam ediyor. 2004 Yılında vizyona giren Anchorman İMDB’den 7,2 puan alarak gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesinde kendine yer buluyor.

Ünlü bir televizyon kanalının çok popüler spikeri Ron Burgundy Amerika’nın San Diego eyaletinde işini icra etmektedir. 70’li Yıllarda Feminizm tüm ülkede hızlıca yayılmaktadır. Bu sırada Ron Burgundy’nin yanına azimli, hırslı ve güzel bir spiker olan Veronica Corningstone verilir.

İşini her zaman tek başına yapmayı ve yalnızlığı seven Ron, Veronica’nın yemek pişirmek, hayvanlar âlemi gibi sözde kadınlara has olan konularda haber yapmasını ve geri kalan gerçek işleri kendisine bırakmasını istemektedir. Ancak Veronica bu durumu hiçbir zaman kabullenmeyerek iyi bir haber spikeri olma yolunda Ron dâhil karşısına çıkan tüm engelleri aşma mücadelesini izleyeceksiniz.

Adam McKay ve Christina Applegate’in başrollerini üstlendiği Anchorman 1 filmi gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesinde ve en eğlenceli filmler listesinde yer almaktadır.

Dope

En iyi komedi filmleri – dünyanın en komik filmi

IMDB Puanı: 7,2
Film Çıkış Yılı: 2015
Yönetmen: Rick Famuyiwa
Senaryo: Rick Famuyiwa
Oyuncular: ASAP Rocky, Blake Anderson, Bruce Beatty, De’aundre Bonds, Julian Brands, Quincy Brown, Kiersey Clemons, Kimberly Elise, Rick Fox, Ricky Harris, Amin Joseph, devamı için tıklayınız.

Dope Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Dope Konusu: Komedi

Son zamanların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini ve sanaristliğini Rick Famuyiwa’nın üstlendiği ‘’DOPE’’ ile devam ediyor. IMDB’den 7,2 reyting alan Dope, en komik filmler ve en çok izlenen komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Malcolm, Inglewood’un suç ve suçlularla çevrili semtlerinden birisinde yaşamaktadır. Yaşadığı semtin gansterler ve çetelerle dolu olmasına rağmen idealleri peşinden koşmak istemektedir. Tek hayali ünlü Harward üniversitesine girmek olan Malcolm, çok başarılı ve zeki bir gençtir.

Üniversite başvurusu için gün sayan Malcolm tüm hazırlıklarını bu konu üzerine yoğunlaştırmıştır. Malcolm bir gün Los Angeles’ta yapılacak muhteşem bir parti için davetiye bulmuştur. En yakın arkadaşlarından oluşan bir ekiple beraber partiye katılmaya karar veren Malcolm kendini bekleyen büyük bir maceradan haberdar değildir.

Kim Kiminle Nerede

En iyi komedi filmleri -dünyanın en komik filmi

IMDB Puanı: 7,2
Film Çıkış Yılı: 2012
Yönetmen: Ben Lewin
Senaryo: Ben Lewin
Oyuncular: John Hawkes, Helen Hunt, William H. Macy, Moon Bloodgood, Annika Marks, Adam Arkin, Rhea Perlman, W. Earl Brown, Robin Weigert, Blake Lindsley, Ming Lo, devamı için tıklayınız.

Kim Kiminle Nerede Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Kim Kiminle Nerede Konusu: Romantik, Komedi

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini ve senaristliğini Ben Lewin’in üstlendiği ‘’Kim Kiminle Nerede’’ ile devam ediyor. Ünlü reyting sitesi İMDB’den 7,2 puan alan Whatever Works filmi, en iyi romantik komedi filmleri ve en çok izlenen romantik komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Çapkın bir adam olan Lary David’in çalkantılı yaşamının beyaz perdeye yansıtıldığı filmde ‘’Çok Kadın Hiç Kadın’’ ideolojisini benimseyen bir adamın hikayesi ele alınmaktadır. Sıradışı bir kişiliğe sahip olan Larry David, her gün yeni kadınlarla aşk yaşayıp hayatını sürdürmektedir. Ancak bu durum karşısına genç, güzel ve seksi bir kadın çıkana dek!

Romantik komedi filmleri yabancı listesinde yer alan film aynı zamanda en çok izlenen yabancı romantik komedi filmi listesinde kendine yer bulmuştur.

Acımasız Tanrı

En iyi komedi filmleri -dünyanın en komik filmi

IMDB Puanı: 7,2
Film Çıkış Yılı: 2011
Yönetmen: Roman Polanski
Senaryo: Yasmina Reza
Oyuncular: Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz, John C. Reilly, Elvis Polanski, Eliot Berger, Joseph Rezwin, Nathan Rippy, Tayna Lopert, Julie Adams, devamı için tıklayınız.

Acımasız Tanrı Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Acımasız Tanrı Konusu: Dramatik Komedi

Aile komedi filmleri tavsiye listesinde yönetmenliğini Roman Polanski’nin, senaristliğini Yasmina Reza’nın üstlendiği Acımasız Tanri ‘’The God Of Carnage’’ ile devam ediyor. Komedi filmi tavsiye listemizde yer alan film İMDB’den 7,2 puan alarak en çok izlenen komedi filmleri arasında yer alıyor.

İki yaramaz çocuk oyun oynadıkları parkta ilginç bir şekilde kavgaya tutuşur. Normal bir çocuk kavgası gibi görünen bu olayı aile bireyleri ev daveti vererek yaşanan bu tatsız durumu modern bir şekilde çözmek ister. Verilen davet gayet çağdaş bir şekilde ilerlesede, işler daha çok karışır ve herkesin birbirinin foyasını ortaya çıkarttığı bir curcunaya dönüşür.

Kimsenin yaşanan bu katliamdan kaçamayacağı Acımasız Tanrı filmi Yasmina Reza’nın ödül alan ‘’The God Of Carnage’’ isimli eserinden beyaz perdeye uyarlanmıştır. Jodie Foster, Kate Winslet, John C. Reilly, Christoph Waltz gibi Oscar ödüllü oyuncuların yer aldığı film aile komedi filmleri tavsiye listemizin en üst sıralarında kendine yer bulmuştur.

Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı

En iyi komedi filmleri – en eğlenceli filmler

IMDB Puanı: 7,3
Film Çıkış Yılı: 2013
Yönetmen: Ben Stiller
Senaryo: Steve Conrad
Oyuncular: Ben Stiller, Kristen Wiig, Jon Daly, Kathryn Hahn, Terence Bernie Hines, Adam Scott, Paul Fitzgerald, Grace Rex, Alex Anfanger, Adrian Martinez, Gary Wilmes, Amy Stiller, devamı için tıklayınız.

Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı Konusu: Macera, Komedi, Drama

Dünyanın en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Ben Stiller’ın, senaristliğini Steve Conrad’ın üstlendiği Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı ile devam ediyor. Reyting ölçümleri yapan İMDB’den 7,3 puan alan yapım, en çok izlenen komedi filmleri ve en komik filmler arasında yer almaktadır.

Macera, Komedi ve Drama konularının tek bir filmde buluşmasıyla ortaya çıkan bu yapımda tirajı bir hayli yüksek olan ‘’Life’’ isimli dergide çalışarak geçimini sağlayan Walter, kendi halinde bir adamdır. Derginin fotoğraf arşivinde görevini icra eden Walter, yeni iş arkadaşı Cheryl’a içten içe ilgi duymaktadır. Uzun zamandır hayallerini süsleyen bir kadın profilinin gerçek hayatta ilgi duyduğu kadının ta kendisi olması, Walter’ın masumca hayaller kurmasına neden olur. Ancak duyduğu ilginin büyüsü bozulur endişesiyle hislerini Cheryl’a açıklamaktan son derece tereddüt eder.

Bir gün derginin yayın hayatına sadece internet üzerinden devam edeceğini duyurmasıyla Walter’ı işini kaybetme korkusu sarar. Dergi son baskıya hazırlanırken dergide yayınlamayı planladıkları çok önemli fotoğrafın ortadan kaybolmasıyla Walter ve Cheryl için birbirinden komik olaylar silsilesi başlamış olur.

En güzel komedi filmleri arasında yer alan Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı, Ben Stiller, Kristen Wiig, Jon Daly gibi ünlü oyuncuların performanslarıyla ses getiren yapımlar arasına girmiştir.

Terminal

En iyi komedi filmleri – komedi filimi

IMDB Puanı: 7,3
Film Çıkış Yılı: 2004
Yönetmen: Steven Spielberg
Senaryo: Sacha Gervasi ve Jeff Nathanson
Oyuncular: Tom Hanks, Catherine Zeta-Jones, Stanley Tucci, Chi McBridre, Diego Luna, Kumar Pallana, Zoe Saldana, Eddie Jones, Rini Bell, Ne Scriba, Jim Ishida, Matt Holland, devamı için tıklayınız.

Terminal Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Terminal Konusu: Romantik, Komedi, Drama

Gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesi hazırlarken başrollerinde Tom Hanks’in yer aldığı Terminal filmini es geçmek olmazdı tabi. Romantik komedi filmleri ve dram komedi filmleri türlerini tek bir film üzerinde yoğunlaştığı Terminal, İMDB’den 7,3 puan alarak en çok izlenen komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Viktor Navorski, Krakozhia isimli bir ülkenin vatandaşı olarak Amerika’ya gider. J.F. Kennedy hava alanına giriş yaptıktan sonra pasaportunun geçersiz olduğunu öğrenir ve Amerika’ya giremez. Büyük bir üzüntü yaşayan Viktor, geri dönmeye karar verdiği sırada hava limanında televizyondan verilen bir habere gözü dalar. Haberde Viktor’un ülkesi Navorski’de iç savaş çıktığı ve Amerika’nın ülkesini resmi olarak tanımadığı duyurulur.

Amerika’ya giriş yapamayan Viktor, aynı sebep yüzünden çıkışta yapamamaktadır. Resmi tüm evrakları geçersiz sayılan Viktor, artık havalimanında yaşamak zorunda kalacaktır. En komik filmler arasında yer alan Terminal aynı zamanda aile komedi filmleri tavsiyeleri arasında da yer almaktadır.

Şef (CHEF)

En iyi komedi filmleri -komedi filimi

IMDB Puanı: 7,3
Film Çıkış Yılı: 2014
Yönetmen: Jon Favreau
Senaryo: Jon Favreau
Oyuncular: Jon Favreau, John Leguizamo, Bobby Cannavale, Emjay Anthony, Scarlett Johansson, Dustin Hoffman, Sofia Vergara, Oliver Platt, Amy Sedaris, Russell Peters, devamı için tıklayınız.

Şef (CHEF) Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Şef (CHEF) Konusu: Macera, Komedi, Drama

En iyi komedi filmleri yönetmenliğini, senaryosunu ve başrol oyunculuğunu Jon Favreau’nun üstlendiği Şef (CHEF) filmi ile devam ediyor. İMDB’den 7,3 puan alan bu başarılı yapım, en çok izlenen komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Ünlü bir restoranda baş aşçı olarak çalışan ve nefis yemekler yapabilen Carl Casper, restoranın menüsüne bağlı olarak yemek yapmak zorundadır. Bu durum onun yeteneklerini sergilemesine engel olurken yaptığı yemeklerin lezzeti de düşmeye başlar. Günün birinde ünlü bir yemek gurmesinin restoranı ziyaret ettikten sonra yapmış olduğu negatif eleştiriler Carl Casper’in canını sıkar.

Yetenekli olmasına rağmen kariyerinin çöküşe geçtiğini gören Carl’a tamda bu zamanda ilginç bir öneri gelir: Kendi yemek arabanı al ve kendi işinin sahibi ol! Hemen işe koyulan Carl, istifasını vererek oğlu Percy ve eski dostu Martin’ide yanına alır. Yemeğe olan tutkusunu ve lezzete verdiği önemi tekrar sergileme fırsatı bulan Carl’ın hikâyesi dramatik komedi türünde keyifli bir seyir zevki veriyor.

Scarlett Johansson, Sofia Vergara ve Robert Downey gibi önemli yıldızların rol aldığı ‘’Şef’’ filmi son zamanların en iyi komedi filmleri listesinde kendine yer buluyor.

Shaolin Futbolu

En iyi komedi filmleri -komedi filimi

IMDB Puanı: 7,3
Film Çıkış Yılı: 2001
Yönetmen: Stephen Chow
Senaryo: Min She Fung
Oyuncular: Stephen Chow, Man-Tat Ng, Wei Zhao, Yin Tse, Hui Li, Cecilia Cheung, Karen Mok, Vincent Kok, Kai Man Teneke, Yat- Fei Wong, Tze Chung Lam, Kwok-Kwan Chan, devamı için tıklayınız.

Shaolin Futbolu Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Shaolin Futbolu Konusu: Macera, Komedi

Absürd komedi filmleri arasında yer alan Shaolin Futbolu’nun yönetmenliğini Stephen Chow, senaryosunu Min She Fung üstleniyor. Shaolin Futbolu filminin başrolünü de üstlenen Stephen Chow, kariyerinin en komik filmleri arasında üst sıralarda yer alan bu yapım İMDB’den 7,3 puan alarak en çok izlenen komedi filmleri arasına giriyor.

Yaşamının büyük bir dönemini futbol oynayarak geçiren genç bir adam, geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle futbol hayatına veda etmiştir. Aradan geçen uzunca bir zamandan sonra Kung Fu’da uzman rahiplerin yer aldığı bir takımla yeniden sahalara dönüş yapar. Kung Fu tekniği sayesinde kendilerini bulan bu çılgın rahiplerin kazanacağı başarıları izlerken gülmekten karın kaslarınıza ağrılar girecek.

Mükemmel bir seyir zevki sunan Shaolin Futbolu’nda karşılaşmalar hiçbir zaman adil olmayacak. Hileler ve daha birçok engellemelerle karşılaşacak olan bu çılgın rahibelerin macera ve komedi dolu sahnelerini izlemelisiniz. Shaolin Futbolu, aile komedi filmleri tavsiyesi arayan komedi severler için biçilmiş bir kaftan adeta.

Benim Komşum Bir Melek

En iyi komedi filmleri -komedi filimi

IMDB Puanı: 7,3
Film Çıkış Yılı: 2014
Yönetmen: Theodore Melfi
Senaryo: Theodore Melfi
Oyuncular: Bill Murray, Melissa McCarthy, Naomi Watts, Chris O’Dowd, Terrence Howard, Jaeden Lieberher, Kimberly Quinn, Lenny Venito, Nate Corddry, Dario Barosso Donna Mitchell, devamı için tıklayınız.

Benim Komşum Bir Melek Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Benim Komşum Bir Melek Konusu:Komedi, Drama

Dünyanın en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini ve senaristliğini Theodore Melfi’nin üstlendiği ‘’Benim Komşum Bir Melek’’ ile devam ediyor. İMDB’den 7,3 reyting alan film, en çok izlenen komedi filmleri ve en komik filmler arasında yer almaktadır.

Boşanmış bir anne olan Maggie, küçük çocuğu Oliver’la beraber Brooklyn’deki yeni evlerine taşınmak zorunda kalır. Bir hastahanede çalışan Maggie uzun mesailer yapmak zorunda olduğundan oğlu Oliver’a bakacak kimsesi yoktur. Maggie mecbur kaldığı için komşusu Vincent’e oğlunu emanet ederek işe gider. Vincent alkol, kumar, at yarışları ve striptiz kulüplerine gitmek gibi alışkanlıkları olan emekli ve aksi birisidir.

Zaman ilerledikçe Oliver ve Vincent arasında samimi bir ilişki ortaya çıkar. Bir sürü kötü alışkanlığı olan Vincent bu alışkanlıklarını icra ederken Oliver’ıda yanında götürmeye başlar. İhtiyar Vincent Oliver’in büyümesine yardım ederken birbirinden ilginç olaylar vuku bulmaya başlar.

Benim Komşum Melek filmi: Macera filmleri, izlenmesi gereken komedi filmleri ve en yeni komedi filmleri arasında yer alır.

The Guard

En iyi komedi filmleri -komedi filimi

IMDB Puanı: 7,3
Film Çıkış Yılı: 2011
Yönetmen: John Michael McDonagh
Senaryo: John Michael
Oyuncular: Ronan Collins, Paraic Nialand, John Patrick Beirne, Liam O’Conghaile, Christopher Kilmartin, Brendan Gleeson, Rory Keenan, Laurence Kinlan, Wale Ojo, devamı için tıklayınız.

Muhafız (The Guard) Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Muhafız (The Guard) Konusu:Komedi, Suç, Gerilim

Son zamanların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini, senaristliğini ve başrolünü John Michael McDonagh’ın üstlendiği The Guard ile devam ediyor. Brendan Gleeson, Don Cheadle ve Mark Strong gibi ünlü isimlerin rol aldığı film İMDB’den 7,3 puan alarak gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri arasında yer alıyor.

Sıra dışı yöntemler uygulayan bir polis ve bu yöntemlerin çok ters geldiği bir FBI görevlisinin uluslararası arenada azılı bir uyuşturucu satıcısı ile olan suç, komedi ve gerilim dolu hikâyesi aktarılmaktadır. Polisiye komedi severler için biçilmiş bir kaftan olan The Guard, en komik filmler listesinde kendine yer buluyor.

Üç Kâğıtçılar

En iyi komedi filmleri – komedi yabancı filmler

IMDB Puanı: 7,3
Film Çıkış Yılı: 2003
Yönetmen: Ridley Scott
Senaryo: Eric Garcia
Oyuncular: Nicolas Gage, Sam Rockwell, Alison Lohman, Bruce Altman, Bruce McGill, Jenny O’Hara, Steve Eastin, Beth Grant, Sheila Kelley, Fran Kranz, Tim Kelleher, Nigel Gibbs, devamı için tıklayınız.

Üç Kâğıtçılar Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Üç Kâğıtçılar Konusu: Komedi, Tarih

En iyi komedi filmleri ve en çok izlenen komedi filmleri listesi yönetmenliğini Ritley Scott’un, senaristliğini Eric Garcia’nın üstlendiği ‘’Üç Kâğıtçılar’’ ile devam ediyor. Nicholas Gage’in filmin başrolünü oynadığı film, İMDB’den 7,3 puan alarak en komik filmler listemizde yer buluyor.

Tecrübeli dolandırıcı Roy ve onun koruması altındaki azimli iş ortağı Frank, yeni bir iş üzerinde çalışmaktadır. Su arıtma cihazı satma işine giren ikili, ellerindeki cihazları değerinin on katına satmaktadır. İkili cihazları araba, mücevher ya da tatil gibi hediyeler kazanma vaadiyle satıyor ancak hiç kimsenin kazanması mümkün olmayan bir sistemle.

Son zamanlarda Roy’un yaşamı yolunda gitmemektedir. Geniş alan fobisi olan Roy’un bu durumu dolandırıcılık yeteneğini kullanmasına engel olmaya başlamıştır. Çareyi psikoloğa giderek destek almakta bulur. Geçirdiği terapiler sonucu farklı bir seviyeye geçiş yapan Roy, ara sıra olup olmadığından şüphelendiği ancak hiçbir zaman emin olamadığı on dört yaşındaki kızı ile yüzleşmesi ilginç bir tecrübe yaşatacaktır kendisine.

Kızıyla arasındaki bağ sağlam bir zemine otururken, Roy baba olma duygusunun keyfini sürmeye başlar. Lakin kızı Angela, babasının mesleğinin ne olduğunu aşırı merak etmesi ve ilgi duymasıyla durumlar daha ilginç hale geliyor. En komik filmler arasında yer alan

Kod Adı U.N.C.L.E.

En iyi komedi filmleri – küfürlü komedi filmleri

IMDB Puanı: 7,3
Film Çıkış Yılı: 2015
Yönetmen: Guy Ritchie
Senaryo: Guy Ritchie
Oyuncular: Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander, Elizabeth Debicki, Luca Calvani, Sylvester Groth, Hugh Grand, Jared Harris, Christian Berkel, Misha Kuznetsov, Luca Della Valle, Pablo Scola, David Menkin, Cesara Taurasi, Simona Caparrini, David Beckham, Michael Peluso, devamı için tıklayınız.

Kod Adı U.N.C.L.E. Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Kod Adı U.N.C.L.E. Konusu: Aksiyon Komedi, Macera

Son zamanların en iyi komedi filmleri listesi ve en iyi aksiyon komedi filmleri arasında yer alan ‘’Kod Adı U.N.C.L.E.’’ ile devam eder. Yönetmenliğini ve senaristliğini Guy Ritchie’nin üstlendiği yapım en çok izlenen komedi filmleri listesinde kendine yer buluyor.

Dönem olarak soğuk savaş yıllarının vurgulandığı filmde konu olarak uzun süredir birbirleriyle savaşan istihbarat örgütü CIA ajanı Solo ve KGB için çalışan Kuryakin, dünya çapında bir suç yapılanmasını bitirmek için beraber çalışmak durumunda kalırlar.

Zorlu bir olayın izini sürebilmek için ellerindeki tek ipucu, bir Alman bilim adamının kızına ulaşmaktan geçiyor. Aksiyon komedi ve macera komedi türündeki yapım İMDB’den 7,3 reyting alarak en komik filmler listesine adını yazdırıyor.

Aşka Ruhunu Kat

En iyi komedi filmleri -komedi filimleri

IMDB Puanı: 7,3
Film Çıkış Yılı: 2009
Yönetmen: Fatih Akın
Senaryo: Fatih Akın, Adam Bousdoukos
Oyuncular: Adam Bousdoukos, Moritz Bleibtreu, Pheline Roggan, Anna Bederke, Birol Ünel, Cem Akın, Uğur Yücel, Demir Gökgöl, Udo Kier, Markus Imboden, Peter Lohmeyer, Jan Fedder, Wotan Wilke Möhring, Marc Hosemann, Philipp Baltus, devamı için tıklayınız.

Aşka Ruhunu Kat Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Aşka Ruhunu Kat Konusu: Komedi, Drama

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Fatih Akın’ın senaristliğini ise Adam Bousdoukos’un üstlendiği ve kadrosunda bir çok Türk oyuncuyu barındıran ‘’Aşka Ruhunu Kat’’ ile devam ediyor. Dram komedi türündeki film İMDB’den 7,3 reyting puanı alarak en çok izlenen komedi gilmleri arasında yerini alıyor.

Zinos bir restoran işleterek geçimini sağlamaktadır. Ancak kalitesiz hizmet ve ucuza sunulan yemeklerden iyi bir gelir elde edemediği için bir çöküş yaşamaktadır. Bu çöküş sevgilisiyle arasındaki ilişkiye dahi etki etmeye başladığında bu soruna dur demenin bir vakti gelmiştir.

Zinos, işinin ehli ünlü bir aşçıyı işe alarak işleri toparladığı anları eğlenceli bir dille anlatılan film, izlenmesi gereken filmler listesinde kendine yer buluyor.

İyi Adamlar (The Nice Guys)

En iyi komedi filmleri – komedi sinema filmleri

IMDB Puanı: 7,4
Film Çıkış Yılı: 2016
Yönetmen: Shane Black
Senaryo:  Anthony Bagarozzi
Oyuncular: Russell Crowe, Ryan Gosling, Angourie Rice, Matt Bomer, Margaret Qualley, Yaya Da Costa, Keith David, Beau Knapp, Lois Smit, Murielle Telio, Gill Gerard, devamı için tıklayınız.

İyi Adamlar Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

İyi Adamlar Konusu: Komedi, Drama

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Shane Black, senaristliğini Anthony Bagarozzi’nin üstlendiği ‘’İyi Adamlar’’ ile devam ediyor. Kiss Kiss Bang Bang ve Iron Man 3 gibi filmlerin yönetmenliğini de yapan Shane Black, 2016 yapımı İyi Adamlar filminde Russell Crowe, Ryan Gosling, Angourie Rice ve Matt Bomer gibi ünlü oyunculara yer vermiş.

İyi Adamlar filmi dönem olarak 1970’lerin Los Angeles’inde çok şanslı ama bir o kadarda sakar bir özel dedektif olan Holland March ve titiz araştırmacı Jackson Healy’nin gizemli bir olayı çözmek için bir araya gelişlerini ele alıyor. Birlikte iyi işler çıkaran ikili, herkesin aradığı ve çok önemli bilgilere sahip bir kızı bulmak için çalışmalara başlar. Aradıkları kız, çok ünlü bir porno yıldızı Misty Mountain’in ilginç ölümünü aydınlatacak önemli detaylara ve bilgilere sahip tek kişidir.

Yaptıkları araştırma devletin üst kademedeki bazı kesimleri rahatsız etmesi nedeniyle başlarına birbirinden ilginç olaylar gelir. Komedi dram filmleri arasında yer alan İyi Adamlar filminde sizleri ilginç sürprizler bekliyor olacak.

Kartal Eddie

En iyi komedi filmleri -komedi sinema filmleri

IMDB Puanı: 7,4
Film Çıkış Yılı: 2016
Yönetmen:  Dexter Fletcher
Senaryo:  Simon Kelton, Sean Macaulay
Oyuncular: Tom Costello, Jo Hartley, Keith Allen, Dickon Tolson, Jack Costello, Taron Egerton, Mark Benton, Tim McInnerny, Edvin Endre, Marc Benjamin, Iris Berden, Rune Temte, devamı için tıklayınız.

Kartal Eddie Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Kartal Eddie Konusu: Komedi, Drama

En çok izlenen komedi filmleri listesi yönetmenliğini Dexter Fletcher’ın, senaryosunu Simon Kelton ve Sean Macaulay’ın üstlendiği Kartal Eddie ile devam ediyor. İMDB’den 7,4 puan alan Kartal Eddie filmi son yılların en iyi komedi filmleri listesinde kendine yer buluyor.

Yaşanmış gerçek bir hikâyeden uyarlanan Kartal Eddie filmi, İngiliz tarihinin en ünlü kayak sporcusu Michael Edwards’ın genç sporculara ilham veren başarılarını beyaz perdeye aktarıyor. Kartal Eddie, kayak sporuyla ilgilenmeden önce bir çok spor branşında şansını denemesine rağmen bir türlü ilerleme kaydedemez. En son 1984 yılında düzenlenen Kış olimpiyatlarında da Milli takıma giremeyen Eddie, branşını değiştirerek kayakla atlama üzerine yoğunlaşır.

Ekranlara ilk olarak Kingsman: Gizli Servis filmiyle çıkan Taron Egerton, Kartal Eddie filminde başrolü üstlenerek harika bir performans sergiliyor. Eddie’nin Olimpiyatlara hazırlanması sürecinde ise Hugh Jackman, Lake Plocidli isime hayat veriyor.

Komedi dram filmleri ve en iyi komedi filmleri arasında yer alan Kartal Eddie izlenmesi gereken komedi filmleri listesinde üst sıralarda kendine yer buluyor.

Cenazede Ölüm

komedi sinema filmleri – komediler

IMDB Puanı: 7,4
Film Çıkış Yılı: 2007
Yönetmen:  Frank Oz
Senaryo:  Dean Craig
Oyuncular: Matthew Macfadyen, Keeley Hawes, Andy Nyman, Ewen Bremner, Daisy Donovan, Alan Tudyk, Jane Asher, Kris Marshall, Ruper tGraves, Peter Vaughan, Peter Egan, devamı için tıklayınız.

Cenazede Ölüm Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Cenazede Ölüm Konusu: Komedi

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Frank Oz, senaristliğini ise Dean Craig’in üstlendiği Cenazede Ölüm adlı komedi filmi ile devam ediyor. İMDB’den 7,4 puan almayı başaran Cenazede Ölüm filmi, en çok izlenen komedi filmleri arasında yer almaktadır.

İngiliz menşeli komedi filmi Cenazede Ölüm filmi konu olarak sorunlu bir İngiliz ailesi’nin başlarına gelenleri ele alıyor. Kardeş olan Daniel ve Rupert’in etrafında şekillenen olayların başlangıcı ikilinin babalarının ölümüdür. Hiç beklenmedik bir şekilde yaşanan bu olay sonrası ailenin diğer üyeleri bir araya gelir. Cenaze töreni sırasında aile üyelerinden birisi tabut içerisinde yer alan maktulün ölmediğini ve hayatta olduğunu iddia eder.

Ardından ortaya çıkan bir konuk, aile bireylerini gizli bir sırrı duyurmakla tehdit eder. İngiliz bir ailenin yaşadığı trajikomik olayların ele alındığı film, en komik filmler arasındadır.

Şimdi ya da Asla (The Bucket List)

En iyi komedi filmleri – komedi sinema filmleri

IMDB Puanı: 7,4
Film Çıkış Yılı: 2007
Yönetmen:  Rob Reiner
Senaryo:  Justin Zackham
Oyuncular: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Baverly Todd, Rob Morrow, Alfonso Freeman, Rowena King, Verda Bridges, Brian Copeland, Angela Gardner, devamı için tıklayınız.

Şimdi ya da Asla Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Şimdi ya da Asla Konusu: Macera, Komedi, Drama

Dünyanın en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Rob Reiner’ın, senaristliğini Justin Zackham’ın üstlendiği Şimdi ya da Asla filmi ile devam ediyor. İMDB’den 7,4 reyting puanı alan film, en çok izlenen komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Biri zengin diğeride bir o kadar fakir olan iki yaşlı hastanın yolları bir hastahanede kesişir. İkisinede kanser teşhisi konulmuştur. Zengin olan aksi fakir olanda kibar bir insandır. Başlarda birisinin kibrinden dolayı pek muhabbet etmeseler de zamanla birbirlerine alışır ve severler. Bir gün ikiside öleceklerini ancak yaşamları boyunca yapmak isteyip yapamadıkları birçok şey olduğunu fark eder.

Hemen bir kâğıt kalem alarak yapmak isteyip yapamadıkları ne varsa yazarlar ve böylece macera dolu yolculuk başlamış olur. Yaşamlarının son evrelerini kendileriyle barışarak mutlu bir son koymak isteyen ikili, hastahaneden çıkarak birbirinden komik ve aksiyon dolu olayların tadını çıkarırlar.

Gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesinde yer alan ‘’Şimdi ya da Asla’’ filmi ‘’en çok izlenen komedi filmleri, en iyi aksiyon komedi filmleri, komedi dram filmleri, izlenmesi gereken komedi filmleri ve en komik filmler’’ gibi birçok konu başlığında yer alan güzel bir filmdir.

Siyah Dinamit (Black Dynamite)

En iyi komedi filmleri – en eğlenceli filmler

IMDB Puanı: 7,4
Film Çıkış Yılı: 2009
Yönetmen: Scott Sanders
Senaryo: Byron Minns, Michael Jai White
Oyuncular: Phyllis Applegate, Obba Babatunde, William Bassett, Troy Lindsley Brown, Fredella Calloway, Cheryl Carter, Juka Ceesay, Kevin Chapman, Tommy Davidson, devamı için tıklayınız.

Siyah Dinamit Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Siyah Dinamit Konusu: Aksiyon, Komedi

Son zamanların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Scott Sanders, senaryosunu Byron Minns ve Michael Ji White’ın üstlendiği ‘Siyah Dinamit’’ (Black Dynamite) ile devam ediyor. En iyi aksiyon komedi filmleri arasında yer alan Black Dynamite, IMDB’den 7,4 puan alarak en çok izlenen komedi filmleri içine girmiştir.

Film konu olarak Siyah Dinamit’in kardeşinin hunharca öldürülmesi, çocuk yetiştirme yurdunda geçen zor dönemleri ve sokaklar çektiği birçok şeyin intikamını almak için The Man’in karşısına çıkmasını beyaz perdeye aktarıyor. Biraz 70’lerin komedisi birazda komik zencili filmleri sevenler için mutlaka izlenmesi gereken komedi filmleri arasındadır.

Cüneyt Arkın’ın eski aksiyon filmlerini komedi filmi amacıyla izliyorsanız bu film sizlerin karın kaslarının ciddi anlamda gelişmesine neden olacaktır.

Mürekkep Balığı ve Balina

En iyi komedi filmleri – en eğlenceli filmler

IMDB Puanı: 7,4
Film Çıkış Yılı: 2005
Yönetmen: Noah Baumbach
Senaryo: Noah Baumbach
Oyuncular: Owen Kline, Jeff Daniels, Laura Linney, Jesse Eisenberg, William Baldwin, David Benger, Anna Paquin, Molly Barton, Bo Berkman, Matthew Kaplan, Simon Kaplan, devamı için tıklayınız.

Mürekkep Balığı ve Balina Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Mürekkep Balığı ve Balina Konusu: Dramatik, Komedi

Komedi dram filmleri arasında yer alan Mürekkep Balığı ve Balina’nın yönetmenliğini ve senaristliğini Noah Baumbach’ın üstlendiği film, İMDB’den 7,4 reyting puanı alarak son zamanların en iyi komedi filmleri listesi ve en komik filmler listesinde kendine yer buluyor.

Bernard işini iyi yapan bir akademisyen ve aynı zamanda yazardır. Eşi Joan’ın kendisinde yazarlık yeteneği olduğunu anlamasıyla Bernard’ın hayatı sıkıntıya girer. Aile içi kıskançlıkların patlak vermesi ikilinin boşanmaya uzanan kararı vermelerine ve çocukları Frank ile Walt’ın hayatlarını mahvetmelerine neden olacaktır.

Yönetmen Noah Baumbach’ın kendi yaşamından esinlenerek beyaz perdeye aktardığı, Mürekkep Balığı ve Mavi Balina, dram komedi filmleri içerisinde yer almaktadır.

Çok Fena (Superbad)

En iyi komedi filmleri – komik sinema filmleri

IMDB Puanı: 7,6
Film Çıkış Yılı: 2007
Yönetmen: Greg Mottola
Senaryo:  Seth Rogen, Evan Goldberg
Oyuncular: Jonah Hill, Michael Cera, Christopher Mintz-Plasse, Bill Hader, Seth Rogen, Martha Mac Isaac, Emma Stone, Aviva Baumann, Joe Lo Truglio, Kevin Corrigan, devamı için tıklayınız.

Çok Fena Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Çok Fena Konusu: Komedi

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Greg Mottola’nın, senaristliğini Evan Goldberg ve Seth Rogen’in üstlendiği Çok Fena (SuperBad) ile devam ediyor. İMDB’de verilen oylarla 7,6 İMDB puanı alan Çok Fena, en çok izlenen komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Bir lise komedisi olan Superbad, liseden mezun olmalarına az bir süre kalan ve asosyal diye nitelendirilebilecek iki ergenin başlarına gelen olayları komik bir dille beyaz perdeye aktarıyor. Ailecek izlenecek komedi filmleri arasında yer alan film baştan sonra anlatılmak isteneni net bir şekilde ortaya koyuyor. Süperbad filmi, Amerikan Pastası kadar olmasa da diğer Amerikan yapımı komedi filmlerinden daha iyi bir konu ve mizah anlayışına sahip.

Çocuk Büyütme Rehberi

En iyi komedi filmleri – çok komik filmler

IMDB Puanı: 7,6
Film Çıkış Yılı: 2013
Yönetmen: Eugenio Derbez
Senaryo:  Margalli
Oyuncular: Andres Vazquez, Hugo Stiglitz, Eugenio Derbez, Leia Freitas, Jessica Lindsey, Arcelia Ramirez, Agustin Bernal, Gilda Gentile, Angela Moreno, Daniel Reymond, devamı için tıklayınız.

Çocuk Büyütme Rehberi Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Çocuk Büyütme Rehberi Konusu: Komedi, Drama

Dünyanın en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Eugenio Derbez’in, senaryosunu Margalli’nin üstlendiği Çocuk Büyütme Rehberi ile devam ediyor. Karla Souza ve Jessica Lindsey gibi ünlü oyuncuların yer aldığı film, İMDB’den 7,6 puan alarak en çok izlenen komedi filmler arasında yer alıyor.

Meksika’da kendi yağında kavrularak yaşamını sürdüren Valentin, günün birinde kapısının önüne bırakılarak terk edilmiş bir bebekle karşılaşır. İlk etapta bebeğin annesini bulmak için araştırmalar yapan Valentin, kendini Los Angeles’da bulur ancak anneyi bulmayı başaramaz.

Los Angeles Valentin ve Maggie için artık bir yuva olmuştur. Valentin, pekte ideal bir baba sayılmasa da Maggie’yi sahiplenir ve altı sene boyunca onu büyütür. Yaşamlarını sürdürebilmek için çalışması gereken Valentin, Hollywood’da dublörlük işi bulur. Kızı Maggie ile mutlu ve sorunlardan uzak bir yaşam sürdüren Valentin’in karşısına bir gün Maggie’nin annesi çıkar.

Komedi dram filmleri ve en komik filmler arasında yer alan Çocuk Büyütme Rehberi, sizi bazen duygulandıracak bazen güldürecek ve bazen de şaşırtacaktır.

Felekten Bir Gece (Hangover)

komik sinema filmleri – çok komik filmler

IMDB Puanı: 7,7
Film Çıkış Yılı: 2009
Yönetmen: Todd Phillips
Senaryo:  Jon Lucas, Scott Moore
Oyuncular: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha, Heather Graham, Sasha Barrese, Jeffrey Tambor, Ken Jeong, Rachael Harris, Mike Tyson, Mike Epps, devamı için tıklayınız.

Felekten Bir Gece Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Felekten Bir Gece Konusu: Komedi

Son zamanların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğin Todd Phillips’in, senaristliğini ise Jon Lucas ve Scott Moore’ın üstlendiği Felekten Bir Gece (Hangover) ile devam ediyor. İMDB’den 7,7 puan alan Hangover, en çok izlenen komedi filmleri arasında yer alıyor.

Hangover, birbirinden tuhaf dört arkadaşın düğün öncesi bekârlığa veda partisi vermek üzere Las Vegas’a gidişleri ve orada başlarına gelen trajikomik olayları klasik Hollywood komedi anlayışını benimsemeden beyaz perdeye aktarılmasını konu alıyor.

Las Vegas partileri ve kumarhaneleri ile meşhur bir şehirdir. Felekten Bir Gece yaşamak isteyen ekip katıldıkları bir partide zil zurna sarhoş olurlar. Sabah uyandıklarında karşılarında bir adet kaplan, birkaç tavuk ve dolapta ağlamakta olan sadece altı aylık bir bebek bulan ekibin başlarına gelen ilginç maceraların üstüne birde damadın ortalıkta olmaması da ayrı bir derttir.

İçtikleri yüzünden hala yarı sarhoş olan ekip, dün gece yaşanan olaylardan hiçbirini hatırlamazlar. Buldukları ufak ipuçlarıyla olayların nasıl geliştiğini ve ortalıkta olmayan damadı bularak Los Angeles’de düzenlenen nikâh törenine yetiştirmek zorundadırlar. En komik filmler ve izlenmesi gereken komedi filmleri arasında yer alan Hangover sizi kahkahalara boğacak.

Paris’te Gece Yarısı

En iyi komedi filmleri – en iyi komik filmler

IMDB Puanı: 7,7
Film Çıkış Yılı: 2011
Yönetmen: Woody Allen
Senaryo: Woody Allen
Oyuncular: Owen Wilson, Rachel McAdams, Kurt Fuller, Mimi Kennedy, Michael Sheen, Nina Arianda, Carla Bruni, Thierry Hancisse, Audrey Fleurot, Yves Heck, Alison Pill, Corey Stoll devamı için tıklayınız.

Paris’te Gece Yarısı Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Paris’te Gece Yarısı Konusu: Romantik Komedi

En iyi romantik komedi filmleri listemizde yönetmenliğini ve senaristliğini Woody Allen’ın üstlendiği ‘’Paris’te Gece Yarısı’’ ile devam ediyor. İMDB’den 7,7 ile yüksek bir puan alan film son yılların en iyi komedi filmleri ve en komik filmler arasına adını yazdırıyor.

Amerika’lı Gil ve Inez sonbaharda evlenme planları yapan nişanlı bir çifttir. Inez’in ailesinin Paris’e gitmesini fırsat bilen Gil, hastası olduğu bu güzel şehre seyahat etmek için nişanlısıyla yola çıkar. Gil üzerinde çalıştığı kitabu için Paris’in kendisine ilham vereceğine inanmaktadır.

Yağmurlu havalarda dahi sokaklarda gezmenin keyfini çıkaran Gil için her şey çok güzelken, nişanlısı bu durumun gereksiz bir tutkudan kaynaklandığını düşünür. Günün birinde tek başına gezintiye çıkan Gil, yolunu kaybeder ve eski bir kilisenin önünde oturur. Bu andan sonra her şey Gil’in edebiyatçı kimliğinin ve tutkusunun zirve yaptığı dakikaların başlangıcı olacaktır.

Aşkın 500 Günü

En iyi komedi filmleri – komik komedi filmleri

IMDB Puanı: 7,7
Film Çıkış Yılı: 2009
Yönetmen: Marc Webb
Senaryo: Michael H. Weber
Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Zooey Deschanel, Geoffrey Arend, Chloe Grace Moretz, Matthew Gray Gubler, Clark Gregg, Patricia Belcher, Rachel Boston, Minka Kelly, devamı için tıklayınız.

Aşkın 500 Günü Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Aşkın 500 Günü Konusu: Romantik Komedi, Drama

En iyi romantik komedi filmleri listesi yönetmenliğini Marc Webb’in, senaristliğini Michael H. Weber’in üstlendiği ‘’Aşkın 500 Günü’’ ile devam ediyor. İMDB’den 7,7 puan alan film en çok izlenen komedi filmleri listesine adını yazdırıyor.

Aşkın 500 Günü filmi, aşka hiçbir zaman inanmamış ve inanmasıda çok zor olan bir kadın ve ona sırılsıklam âşık olan bir adamın hikâyesini konu almaktadır.

Sıcak bir romantik komedi filmi olan ‘’Aşkın 500 Günü’’ aile komedi filmleri tavsiye listesinde bulunmakta.

Küçük Gün Işığım

komik sinema filmleri – çok komik filmler

IMDB Puanı: 7,8
Film Çıkış Yılı: 2006
Yönetmen: Jonathan Dayton, Valeri Faris
Senaryo: Michael Arndt
Oyuncular: Abigail Breslin, Greg Kinnear, Paul Dano, Alan Arkin, Toni Collette, Steve Carell, Jill Talley, Brenda Canela, Chuck Loring, Justin Shilton, Gordon Thomson, Beth Grant, devamı için tıklayınız.

Küçük Gün Işığım Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Küçük Gün Işığım Konusu: Komedi, Drama

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi komedi ve drama konularının birlikte işlendiği ‘’Küçük Gün Işığım’’ filmiyle devam ediyor. Komedi dram türündeki film İMDB’den 7,8 puan alarak en komik filmler listesine girmeyi başarıyor.

Amerikan menşeli Küçük Gün Işığım filmi Hoover ailesini konu alıyor. Dışarıdan bakıldığında modern ve sıradan bir Amerikan ailesi gibi görünen, lakin içlerine girildiğinde herkesin birbirine zıt olduğu, devamlı tartışma ve kavgaların hüküm sürdüğü bir ailedir. Olive, ailenin küçük, zevki ve biraz kilolu kızıdır. Olive’nin tek isteği ülkenin diğer yakasında yapılacak olan güzellik yarışmasına katılabilmektir.

Çocuklarının bu hayalini gerçekleştirmeye karar veren Hoover ailesi, eski model bir minibüse atlayarak yola düşerler. Çıktıkları bu yolculukta aile olmanın ne anlama geldiğini iliklerine kadar hissetmesini ve yaşadıkları maceraları beyaz perdeye aktarılan film, en komik filmler arasında kendine yer buluyor.

Umut Işığım

En iyi komedi filmleri – yeni komik filmler

IMDB Puanı: 7,8
Film Çıkış Yılı: 2012
Yönetmen: David O. Russell
Senaryo: David O. Russell
Oyuncular: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver, Chris Tucker, Anupam Kher, John Ortiz, Shea Whignam, Julia Stiles, Paul Herman, Dash Mihok, devamı için tıklayınız.

Umut Işığım Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Umut Işığım Konusu: Dramatik Komedi

Komedi dram filmleri arasında yer alan ‘’Umut Işığım’’ filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Davit O. Russell üstleniyor. Komedi drama’yı bir araya getiren usta yönetmen Umut Işığım filmiyle İMDB’den 7,8 puan alarak en çok izlenen komedi filmleri listemize adını yazdırıyor.

Eskiden tarih öğretmenliği yapan Pat Salitano, hayatında kıymet verdiği ne varsa bir gün içerisinde kaybetmiş bir adamdır. Başına gelenlere daha fazla dayanamayınca travma geçirir ve akabinde mahkeme tarafından sekiz ay boyunca rehabilitasyon’da tedavi görmek zorunda kalır.

Tedavi sonra erdikten sonra özgürlüğüne kavuşan Pat, hayatını düzene koymak koşuluyla ailesinin yanına yerleşir. Artık doğru düzgün bir adam olmak isteyen Pat, eşi Vicky’yi ve işini yeniden kazanabilmek için uğraşacaktır. En iyi komedi filmleri listesinde kendine yer bulan ‘’Umut Işığım’’ filmi bir çok festivalde gösterime girmiş ve yönetmenlerde tam puan almıştır.

Neredesin Be Birader

En iyi komedi filmleri -komedi filimleri

IMDB Puanı: 7,8
Film Çıkış Yılı: 2000
Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen
Senaryo: Joel Coen, Ethan Coen
Oyuncular: George Clooney, John Turturro, Tim Blake Nelson, John Goodman, Holly Hunter, Chris Thomas King, Charles Durning, Michael Badalucco, Wayne Duvall, devamı için tıklayınız.

Neredesin Be Birader Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Neredesin Be Birader Konusu: Polisiye Komedi

En iyi komedi filmleri arasından sizler için seçdiğimiz bir diğer film İMDB’den 7,8 puan alan ‘’Neredesin Be Birader’’ isimli yapım. En çok izlenen komedi filmleri listesinde yer alan filmin yönetmenlik ve senaristlik koltuğunda Joel Coen ve Ethan Coen ikilisi oturuyor.

Azılı bir suçlu olan McGill uzun yıllar hapse mahkûm olduğu hapishaneden kaçma planları yapmaktadır. Her ne pahasına olursa olsun hapishaneden kaçmayı kafasına koyan McGill, 1,2 milyon dolar değerinde hazineyi bulma vaadiyle iki mahkûmu işbirlikçisi yapar.

Ayaklarında demir prangalarla aksiyon dolu bir maceraya atılan mahkûmların bu yolculuklarında başlarına gelen birbirinden komik olayları ele alındığı filmin başrollerinde George Clooney, John Goodman ve John Turturo gibi ünlü yıldızlar yer alıyor.

Yükselen Ay Krallığı

En çok izlenen komedi filmleri -komedi filimleri

IMDB Puanı: 7,8
Film Çıkış Yılı: 2012
Yönetmen: Wes Anderson
Senaryo: Roman Coppala, Wes Anderson
Oyuncular: Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray, Frances McDormand, Tilda Swinton, Jared Gilman, Kara Hayward, Jason Schwartzman, Bob Balaban, Lucas Hedges, devamı için tıklayınız.

Yükselen Ay Krallığı Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Yükselen Ay Krallığı Konusu: Romantik Komedi

En iyi romantik komedi filmleri listesi yönetmenliğini Wes Anderson’un, senaristliğini Roman Coppala’nın üstlendiği 2012 yapımı ‘’Yükselen Ay Krallığı’’ filmiyle devam ediyor. İMDB’den 7,8 gibi yüksek bir reyting alan yapım en çok izlenen komedi filmleri listemizin üst sıralarında kendine yer ediniyor.

Yükselen Ay Krallığı filminde bir izci topluluğunda kendisini diğer arkadaşlarından farklı olduğunu ve buraya ait olmadığını düşünen Sam’in Suzy ile beraber semtlerinden kaçarak aşkı keşfetmeleri ele alınmaktadır.

Birçok filme göndermelerin yapıldığı Yükselen Ay Krallığı filmi, yüzleri gülümseten bir espri anlayışına sahip.

Sıkı Aynasızlar

komik sinema filmleri – çok komik filmler

IMDB Puanı: 7,9
Film Çıkış Yılı: 2007
Yönetmen: Edgar Wright
Senaryo: Simon Pegg
Oyuncular: Simon Pegg, Martin Freeman, Bill Nighy, Robert Popper, Joe Cornish, Chris Waitt, Eric Mason, Billie Whitelaw, NickFrost, Peter Wight, Julia Deakin, Troy Woollan, devamı için tıklayınız.

Sıkı Aynasızlar Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Sıkı Aynasızlar Konusu: Aksiyon, Komedi

En iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Edgar Wright’ın, senaristliğinie ise Simon Pegg’in üstlendiği Sıkı Aynasızlar ile devam ediyor. İMDB’den 7,9 puan alan Sıkı Aynasızlar, en iyi aksiyon komedi filmleri arasında yer alıyor.

Nicholas Angel İngiltere’nin Londra şehrinde görevini çok iyi yapan bir polistir. Ekibinde yer alan diğer polislerin bu mesleğe olumsuz bakmasını ve motivasyonlarının negatif etkilenmesine engel olmak isteyen Angel, Sandford isimli bir kasabaya atanır.

Sandford kasabası pekte suç işlenmeyen, çoğu polis için tatil bölgesi denilecek bir konumdadır. Danny Butterman, Angel’in iş ortağıdır. Sakince geçen günleri ünlü iki aktörün kafasının kesilmiş halde bulunmasıyla hareketlenmeye başlayacaktır. Başlarda kaza gibi lanse edilen olaya Angel asla inanmaz ve işin perde arkasına aralamak için çalışmalara başlar. Bu olayın üzerine yoğunlaşan iki ortak başka insanların ölmeye başlamasıyla olaylar daha çok büyür ve bir çok çatışmaya girmek zorunda kalırlar.

Kaza görünümlü cinayet’in perde arkasında yatan gerçekleri arayan ‘’Sıkı Aynasızlar’’ son zamanların en iyi aksiyon komedi filmleri listesinde kendine yer buluyor.

Deadpool 1

en yeni komedi filmleri – komik sinema filmleri

IMDB Puanı: 8,0
Film Çıkış Yılı: 2016
Yönetmen: Tim Miller
Senaryo: Paul Wernick, Rhett Rheese
Oyuncular: Ryan Reynolds, Karan Soni, Ed Skrein, Michael Benaer, Stefan Kapicic, Brianna Hildebrand, Style Dayne, KyleCassie, Taylor Hickson, Ayzee, T.J. Milner, devamı için tıklayınız.

Deadpool 1 Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Deadpol 1 Konusu: Komedi, Aksiyon, Macera

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Tim Miller’ın, senaristliğini Paul Wernick ve Rhett Rheese’nin üstlendiği serinin ilk filmi olan Deadpool 1 ile devam ediyor. En çok izlenen komedi filmleri arasında yer alan Deadpool, Aksiyon komedi filmleri ve macera filmleri kategorisinde de kendine yer buluyor.

Wade Wilson özel kuvvetlerde görev yaparken ordudan ayrılarak kabuğuna çekilmiştir. Yeni tanıştığı Vanessa ile mutlu bir hayat sürdürürken kanser hastası olduğunu öğrenir. Hayatını kendi kurallarına göre yaşayan Wade Wilson, sevgilisinden kanser olduğunu gizler ve ondan ayrılma kararı alır. Tedavi olmak amacıyla azda olsa umut veren bir programa katılır. Programın amacı belirlenmiş DNA’ların tetiklenmesi ve yan etki olarak da kansere çare olması beklenmektedir.

Şiddetli acılar çeken Wade, program sona erdiğinde olağan üstü yeteneklere sahip olan bir adama dönüşür. Sahip olduğu yeteneklerini düşmanı Ajax’tan intikam almak için kullanmaya karar veren Wade, ona yardım edecek diğer kahramanlarla aksiyon, macera ve komedi dolu bir maceraya atılır.

İMDB’den 8,0 puan alarak son zamanların en iyi komedi filmleri listesi’ne girmeyi başaran Deadpool, en iyi aksiyon komedi filmleri ve macera filmleri arasında yer almaktadır.

My Sassy Girl

En iyi komedi filmleri – en son komedi filmleri

IMDB Puanı: 8,1
Film Çıkış Yılı: 2001
Yönetmen: Jae-young Kwak
Senaryo: Ho-sik Kim,Jae-young Kwak
Oyuncular:Tae-hyun Cha, Ji-hyun Jun, In-mun Kim, Wok-suk Song, Jin-hie Han, Dong-won Seo, Sook-he Hyun, Il-woo Kim, Soon-cheol Yoo, Min-jae Kim devamı için tıklayınız.

My Sassy Girl Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

My Sassy Girl Konusu: Romantik Komedi

En iyi romantik komedi filmleri arasında yer alan My Sassy Girl’ün yönetmenliğini Jae-young Kwak, senaristliğini ise Ho-sik Kim üstlenmektedir. İMDB’den 8,1 reyting puanı alan yapım, en komik filmler ve en çok izlenen komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Bir akşamüzeri evine dönmekte olan Kyun-woo metroya istasyonuna geldiğinde çok güzel bir kızla karşılaşır. Kızın ne kadar güzel olduğunu gören Kyun-woo çok etkilenir ve onu izler. Kız sarhoştur ve ayakta duracak halide yoktur.

Kızın tren raylarına düşmek üzere olduğunu gören Kyun-woo onu kurarır ve metroya binmesine eşlik eder. Kızın sarhoş olması ve samimi davranması metrodaki herkesin onları sevgili zannetmelerine yol açar. Bu yanlış zan onların yaşamında bir çok konuya etki edecektir.

Deadpool 2

En iyi komedi filmleri – komik filimler

IMDB Puanı: 8,1
Film Çıkış Yılı: 2018
Yönetmen: David Leitch
Senaryo: Ryan Reynolds, Paul Wernick, Rhett Rheese
Oyuncular: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, Julian Dennison, Zazie Beetz, T.J. Miller, Leslie Uggams, Karan Soni, Jack Kesy, Eddie Marsan, Rob Delaney, Lewis Tan, devamı için tıklayınız.

Deadpool 2 Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Deadpool 2 Konusu: Komedi, Aksiyon, Macera

En komik filmler listesi yönetmenliğini David Leitch’in, senaryosunu Paul Wenick ve Rhett Rheese’nin üstlendiği Deadpool 2 ile devam ediyor. İMDB’den 8,1 puan alarak en çok izlenen komedi filmleri arasına giren Deadpool, aksiyon, macera ve komedinin bir arada güzelce harmanlandığı bir filmdir.

Kahraman olarak yaşamını sürdüren Deadpool kız arkadaşı Vanessa ile ilişkisine mutlu mesut devam etmektedir. Ancak Deadpool’un sakin geçen günleri gelecekten Dünya’ya gelen Cable’nin karşısına çıkmasıyla bozulur. Cable, ilerleyen yıllarda kendisine tehdit oluşturacak bir çocuğun peşine düşer.

Deadpool, Cable’a karşı hızlıca harekete geçerek muhteşem güçlere sahip bir ekip kurar. Ekibin adı ise X-Force’dur. Deadpool ile beraber Cable’a karşı toplanan ekibi zorlu bir macera beklemektedir. Aksiyon komedi filmleri arasında yer alan Deadpool 2’yi seveceksiniz.

Asabiyim Ben

En iyi komedi filmleri – en yeni komedi filmleri

IMDB Puanı: 8,1
Film Çıkış Yılı: 2014
Yönetmen: Damian Szifron,
Senaryo: German Servidio
Oyuncular: Dario Grandinetti, Maria Marull, Monica Villa, RitaCortese, Julieta Zylberberg, Cesar Bordon, Leonardo Sbaraglia, WalterDonado, Ricardo Darin, Oscar Martinez, devamı için tıklayınız.

Asabiyim Ben Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Asabiyim Ben Konusu: Komedi, Drama, Gerilim

En iyi komedi filmleri listesinde kendine yer bulan Asabiyim Ben filminin yönetmenliğini ‘’Hermanos y Detectives’’ dizisiyle büyük çıkış yapan Damian Szifron, senaristliğini ise GermanServidio üstlenmektedir. İMDB’den 8,1 puan alan Asabiyim Ben en çok izlenen komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Arjantin yapımı Asabiyim Ben filminde, öfkenin damarlarda dolaştığı, sosyal dengenin her zaman kırılgan olduğu bir toplulukta, aşk, nefret ve intikam duygusunun kol gezdiği birbirlerinden tamamen alakasız insanların hikayelerine tanık olacaksınız. Şerefleri satılmış insanların etrafında, halkın yasalar karşısındaki çaresizliğini ve öfkesini altı farklı hayat üzerinden sunuyor Asabiyim Ben.

Yoldan çıkmışlığı komik bir şekilde beyaz perdeye yansıtan film: Drama, Gerilim ve en komik filmler türünde karşımıza çıkıyor.

La La Land

En iyi komedi filmleri – en güzel filmler komedi

IMDB Puanı: 8,1
Film Çıkış Yılı: 2016
Yönetmen: Damien Chazelle
Senaryo: Damien Chazelle
Oyuncular: Ryan Gosling, Emma Stone, Amiee Conn, Terry Walters, Thom Shelton, Cinda Adams, Callie Hernandez, Jessica Rothe, Sonoya Mizuno, Rosemarie DeWitt, devamı için tıklayınız.

La La Land Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

La La Land Konusu: Romantik, Komedi, Drama

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi ve en iyi romantik komedi filmleri arasında yer alan ‘’La La Land’’ filminin yönetmenliğini ve senaristliğiniDamien Chazelle üstleniyor. İMDB’den 8,1 reyting puanı alan film, en komik filmler listemize adını yazdırıyor.

Sebastian ve Mia sanat tutkusu yüksek olan iki karakterdir. Bu ikilinin yolları bir sıkışık Los Angeles trafiğinde kesişir. Sebastian, geleneksel Jazz müziğinin hakim olduğu bir kulüp açma hayalleri kurarken, Mia ise önüne gelen tüm oyunculuk seçmelerine katılarak rol kapmanın peşindedir.

Tutkularını gerçekleştirmek adına önlerine çıkan engellerle uğraşan ikilinin gönülleri birbirleri için çarpmaya başlar. Ancak yaşam şartları onları bir hayli zorlarken, hayallerine olan inançlarından yavaş yavaş uzaklaşmaya başlarlar.

Para Avcısı (The Wolf of Wall Street)

film komedi – komik filimler

IMDB Puanı: 8,2
Film Çıkış Yılı: 2013
Yönetmen: Martin Scorsese
Senaryo: Terence Winter
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey, Kyle Chandler, Rob Reiner, JonBernthal, Jon Fevreau, Jean Dujardin, Brian Sacca, devamı için tıklayınız.

Para Avcısı Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Para Avcısı Konusu: Komedi, Suç

En iyi komedi filmleri listesi yönetmenliğini Martin Scorsese’nin, senaristliğini Terence Winter’in, başrolünü ise Leonardo DiCaprio gibi dev bir oyuncunun üstlendiği ‘’Para Avcısı’’ ile devam ediyor. İMDB’den 8,2 puan alan film dünyanın en iyi komedi filmleri listesine girmeyi hak ediyor.

Genç, azimli ve hırslı bir adam olan Jordan Belfort, Zengin olma hayaliyle dünyanın en büyük borsalarından biri olan Wall Street’e komisyoncu olarak girmeyi başarır. Yavaş yavaş işin püf noktalarını öğrenen Jordan, kariyer basamaklarında bir tık daha yükselerek Stratton Oakmont isminde bir yatırımcı şirketinin CEO koltuğuna oturur. Dönem olarak ABD’nin şaşalı 90’lı yıllarının öne çıktığı filmde Jordan para kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

Hiçbir değeri olmayan tahvilleri birçok yatırımcıyı kandırarak satmayı başaranJordan, bir yandan para basma makinesine bir yandan da para öğütme makinesine dönüşmesi böylelikle başlamış olur. Artık gecede milyonlar kazanan ve bir o kadarda harcayan bir adama dönüşen Jordan, iş hayatının yanı sıra uyuşturucu içmesi fahişelerle eğlenmesi ve son derece lüks fantezileri gözler önüne seriliyor.

Son yılların en iyi komedi filmleri listesinde kendine yer bulan ‘’Para Avcısı’’ en çok izlenen komedi filmleri arasında da yer almaktadır.

PK (Peekay)

komik filimler – en yeni komedi filmleri

IMDB Puanı: 8,2
Film Çıkış Yılı: 2014
Yönetmen: Rajkumar Hirani
Senaryo: Abhijat Joshi, Rajkumar Hirani
Oyuncular: Aamir Khan, Anushka Sharma, Sanjay Dutt, Boman Irani, Saurabh Shukla, Sushant Singh Rajput, Parikshat Sahni, Amardeep Jha, Sai Gundewar, Rukhsar Rehman, Ram P. Sethi, devamı için tıklayınız.

PK Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

PK Konusu: Komedi, Drama, Fantazi

Son zamanların en iyi komedi filmleri listesi Bollywood yapımı PK ile devam ediyor. Başrolünü Aamir Khan’ın üstlendiği film, izlenmesi gereken komedi filmleri arasında yer almaktadır.

PK farklı bir gezegenden araştırma yapmak üzere bir uzay aracıyla Dünya’ya gelir. Boynunda asılı kolyesi evine gitmek istediği zaman uzay aracını çağıracak bir kumandadır. Yeryüzüne ayak basar basmaz bir yerli tarafından kumandasının çalınmasıyla PK için komedi dolu bir macera başlamış olur.

PK dilini anlamadığı, kültürünü bilmediği yabancı bir Dünya’da kumandasını bulmak adına çıktığı yolda başına gelmeyen kalmaz. Bir gün tanrının her şeyi yapabileceğini öğrenen PK, tanrıyı bularak kumandasını geri almayı kendine görev edinmiştir. Ancak tanrıyı aradığı yer Hindistan’dır ve Hindistan gerçekte de yüzlerce farklı tanrıya tapan insanların olduğu bir ülkedir.

Sorduğu basit sorularla bu komik duruma sert göndermeler yapan PK (Peekay) aslında isimsiz bir adamdır. Yerel dilde sarhoş, kendini bilmeyen anlamına gelen bu kelime önüne çıkan herkesin kendisine söylemesiyle onu adı olmuştur artık.

Daha fazla anlatmamak için kendimi zor tuttuğum PK filmi, bana göre gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri listesinde yer almayı hak eden en iyi komedi filmlerinden birisidir.

OMG (Oh My God)

En çok izlenen komedi filmleri – komedi filimleri

IMDB Puanı: 8,2
Film Çıkış Yılı: 2012
Yönetmen: Umesh Shukla
Senaryo: Bhavesh Mandalia, Umesh Shukla
Oyuncular: Paresh Rawal,  Akshay Kuar, Mithun Chakraborty, Om Puri, Mahesh Manjrekar, Govind Namdeo, Murli Sharma, Lubna Salim, Poonam Jhawer, Yusuf Hussain, devamı için tıklayınız.

OMG (Oh My God) Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

OMG (Oh My God) Konusu: Romantik Komedi

Dünyanın en iyi komedi filmleri listesinin üst sıralarını yönetmenliğini Umesh Shukla’nın üstlendiği Hint yapımı OMG (Oh My God) ile devam ediyor. En çok izlenen komedi filmleri ve en komik filmler arasında yer alan yapım İMDB’den 8,2 reyting puanı almıştır.

Hindistan gibi bir çok dine ve tanrıya inancın hüküm sürdüğü topraklarda ateist olarak yaşayan oyuncumuz, günün birinde yaşanan deprem nedeniyle tek geçim kaynağı olan ve bir çok emek verdiği dükkanın yıkılmasıyla ne yapacağını şaşırır.

Aklına sigortası gelir ve soluğu sigorta şirketinde alır. Ancak sigorta şirketinin ‘’doğal afetler sebebiyle Tanrı’dan kaynaklanan zararları maalesef ödemiyoruz’’ demesi üzerine nevri dönen adam Tanrı’ya dava açar!

Büyük din adamlarınında dâhil olduğu dava sürecinde birbirinden komik sahnelere tanık olacaksınız.

Kapışma (Snatch)

en güzel komedi filmleri – vizyondaki komedi filmleri

IMDB Puanı: 8,3
Film Çıkış Yılı: 2000
Yönetmen: Guy Ritchie
Senaryo: Guy Ritchie
Oyuncular: Benicio Del Toro, Dennis Farina, Vinnie Jones, Brad Pitt, Jason Statham, Alan Ford, Robbie Gee, Lennie James, Ewen Bremner, William Beck, Andy Beckwith, Mickey Dee, devamı için tıklayınız.

Kapışma Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Kapışma Konusu: Aksiyon, Komedi, Suç

Amerikan komedi filmleri ve İngiliz komedi filmleri severler için buram buram aksiyon, komedi ve suç içeren Kapışma filmi, İMDB’den 8,3 puan alarak en iyi komedi filmleri listesi içinde yer almaktadır. Aksiyon komedi filmleri ve komik filmler sevenler ‘’Kapışma’’ tam size göre.

İngiltere’de suçların ve suçluların cirit attığı yeraltı dünyasında iki farklı olay yaşanır: Bir yanda çalıntı bir elmas peşinde koşanlar, bir tarafta ise boks âleminin arka bahçelerinde yürüyen illegal bir işe bulaşan Turkish. Kendisini birbirinden alakasız gibi görünen olayların tam ortasında bulan Turkish, acıması olmayan gansterBrick Top’la olan mücadelesini ve bu mücadele sırasında başına gelen komik olaylara şahit olacaksınız.

Başrollerini JasonStatham, Brad Pitt, Benicio Del Toro gibi yıldızların paylaştığı Kapışma, aksiyon dolu komik filmler arasında yer almaktadır.

Amelie

film komedi – komik filimler

IMDB Puanı: 8,3
Film Çıkış Yılı: 2001
Yönetmen: Jean-Pierre Jeunet
Senaryo: GuillaumeLaurant – Jean-Pierre Jeunet
Oyuncular: Audrey Tautou, Mathieu Kassovits, Rufus, Lorella Crovotta, Serge Merlin, Jamel Debbouze, Isabelle Nanty, Dominique Pinon, Michel Robin, Urbain Cancelier, Armelle, devamı için tıklayınız.

Amelie Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Amelie Konusu: Romantik Komedi

En iyi romantik komedi filmleri arasında yer alan Amelie’nin yönetmenliğini Jean-Pierre Jeunet, senaryosunu ise Guillaume Laurant ikilisi üstlenmiştir. İsimlerden de anlaşılacağı gibi Fransız yapımı olan Amelie, IMDB’den 8,3 puan alarak beş dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve yabancı romantik komedi filmleri arasına girmiştir.

Amelie filmi her zaman neşeyle, sevgiyle, hayatla dolu olan ve etrafa yaydığı kendine has ışığıyla kolayca fark edilen genç bir kadının hayatını konu almıştır. Kendisini etrafındaki insanların yaşamlarını düzeltmeye ve mutlu etmeye adayan Amelie, özellikle eksikliklerinden habersiz olan insanlara yaptığı yardımı ve eksikliklerini onlara fark ettirmeden yapmaya çalışmaktadır.

Yaşamı bu şekilde devam eden Amelie günün birinde kendi yalnızlığını fark ettiğinde olayların seyri bakalım nasıl devam edecek. Gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri arasında yer alan Amelie bakalım kendi mutluluğu için bir şeyler yapabilecek midir?

Onu Sarıya Boya (Rang De Basanti)

film komedi – komik filimler

IMDB Puanı: 8,3
Film Çıkış Yılı: 2006
Yönetmen: Rakeysh Omprakash – Mehra
Senaryo: Renzil D’Silva
Oyuncular: Aamir Khan, Sidd harth, Sharman Joshi, Kunal Kapoor, AtulKulkarni, Alice Patten, Soha Ali Khan, Steven Mackintosh, Madhavan, Waheeda Rehman, Anupam Kher, devamı için tıklayınız.

Onu Sarıya Boya Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Onu Sarıya Boya Konusu: Komedi, Drama

Son yılların en iyi komedi filmleri listesi bir diğer yabancı komedi filmleri arasında yer alan Hindistan yapımı ‘’Onu Sarıya Boya’’ filmi ile devam ediyor. Dram komedi filmleri türündeki film, İMDB’den 8,3 puan alarak en iyi komedi filimleri arasına üst sıralardan giriş yapıyor.

Hindistan kültüründen ilgi duyan Sue İngiltere kökenli bir araştırmacıdır. Büyük babasının yazmış olduğu günlüklerden etkilenerek Hindistan’a gitmeye karar verir. Amacı Hindistan halkının bağımsızlık mücadelesi hakkında detaylı bir belgesel çekmektir. Çeşitli üniversite topluluktan öğrenciler bulmaya uğraşan Sue için karşılaştığı durumlar oldukça enteresandır: Çünkü karşısında hayal ettiği topluluk yerine yozlaşan ve Batı kültürüne ait ne varsa taklit eden genç bir kitle vardır.

Usta oyuncu Aamir Khan’ın başrolünü üstlendiği filmde, medeniyetlerin kendi tarih bilinçlerine sert eleştiriler yaparken ülke gençliğinin kendi öz benliklerinden nasıl uzaklaştığını ve bunun sonuçlarını detaylı bir şekilde anlatarak beyaz perdeye yansıtılıyor. Gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri ve dram komedi filmleri arasında yer alan Onu Sarıya Boya filmi, vakti olanlar için iyi bir yapıt.

Kraliçe (Queen)

En iyi komedi filmleri – film komedi

IMDB Puanı: 8,3
Film Çıkış Yılı: 2013
Yönetmen: Vikas Bahl
Senaryo: Vikas Bahl, Parveez Sheikh, Chaitally Parmar
Oyuncular: KanganaRanaut, Rajkummar Rao, Lisa Haydon, Jeffrey Ho, Marco Canadea, Guithob Joseph, YogendraTikku, Nayani Dixit, Ayaan Malik, Monica Kohli, Bob Smith, devamı için tıklayınız.

Kraliçe Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Kraliçe Konusu: Macera, Komedi, Drama

En iyi komedi filmleri sıralamasında kendine yer bulan Kraliçe filmi, puanlama sitesi İMDB’den 8,3 puan almıştır. Başrolünde Kangana Ranaut’un yer aldığı Queen filmi konu olarak drama, macera ve komedi türlerini başarılı bir şekilde beyaz perdeye yansıtmıştır.

Queen evleneceği günü iple çeken genç ve güzel bir kızdır. Vijay ise onun evlenme planları yaptığı nişanlısı. Her şey planlanmış ve hazırlıklar yapılmıştır. Paris’te yapacakları balayı tatilinin rezervasyonu dahi yapılmıştır. Hazırlıklar devam ederken bir gün nişanlısı Vijay, Queen’i arayarak bir kafede buluşmak ister. Buluşma yerine gittiğinde evlenmek istediği adamın kendisinden ayrılmak istediğini duyan Queen’in dünyası başına yıkılır. Uzun süre yaşadığı bunalımı üzerinden atamayan Queen, evden hatta odasından bile çıkmıyordur.

Bir gün rezervasyonunu yaptıkları Fransa tatiline tek başına da olsa gitmeye karar verir. Kızlarının durumuna çok üzülen ailesi onun iyiliği için bu duruma razı olur ve onu tek başına Fransa’ya gönderirler. Queen Fransa’ya ayak basar basmaz başına gelenleri ve kendi dünyasını keşfetmesini eğlenceli bir şekilde izleyeceğiniz bu film en komik filmler ve macera filmleri listesine girmeyi hakediyor.

3 Aptal (3 İdiots)

en güzel komedi filmleri – film komedi

IMDB Puanı: 8,4
Film Çıkış Yılı: 2009
Yönetmen: Rajkumar Hirani
Senaryo: Abhijat Joshi, Rajkumar Hirani
Oyuncular: Aamir Khan, Madhavan, Sharman Joshi, Kareena Kapoor, Boman Irani, Omi Vaidya, Mona Singh, Javed Jaffrey, Parikshat Sahni, Olivier Lafont, Rahul Kumar, Arun Bali, devamı için tıklayınız.

3 Aptal Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

3 Aptal Konusu: Komedi, Drama

En iyi komedi filmleri yabancı listemizde Hindistan yapımı 3 Aptal (3idiots) ile devam ediyor. Hint filmi izlemem diyenler bu filmi izledikten sonra neler kaçırdığının farkına varacak ve yeni Hint filmleri aramaya başlayacaktır. En çok izlenen komedi filmleri arasında yer alan 3 Aptal, İMDB’den 8,4 puan alarak en komik filmler listesine adını yazdırmayı başarmıştır.

3 Aptal, Hindistan’ın en önemli okullarından birinin yatılı mühendislik bölümünü kazanan üç arkadaşın hikâyesini konu almaktadır. Hepsinin bu okulu kazanmaktaki hedefi birbirinden farklıdır. Raju ailesini maddi sıkıntılardan kurtarma isteğine sahipken, Farhan ailesinin isteği üzerine, Rancho ise teknik aletlere duyduğu ilgiden dolayı mühendis olmak istemektedir.

Bu üç arkadaşın eğitim sistemini yerden yere vururken, aralarındaki dostluklar, profesörleriyle yaşadıkları problemlerin eğlenceli bir mizah anlayışıyla aktarıldığı film, birbirinden sürpriz olaylarıyla size zamanın nasıl geçtiğini unutturacaktır. Son zamanların en iyi komedi filmleri arasında yer alan film bana göre dünyanın en komik filmi olmaya bile aday diyebilirim.

Can Dostum

En iyi komedi filmleri –en güzel komedi filmleri

IMDB Puanı: 8,5

Film Çıkış Yılı: 2011

Yönetmen: Olivier Nakache, Eric Toledano

Senaryo: Olivier Nakache, Philippe Pozzo di Borgo, Eric Toledano

Oyuncular: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot, Josephine de Meaux, Clotilde Mollet, Alba Gaia Bellugi, Cyril Mendy, Salimata Kamate, Absa Diatou Toure, devamı için tıklayınız.

Can Dostum Fragmanı İzlemek İçin Tıklayınız:

Can Dostum Konusu: Komedi, Drama

En iyi komedi filmleri listesinin zirvesi, yönetmenliğini Olivier Nakache ve Eric Toledano’nun üstlendiği senaryosunu ise Philippe Pozzodi Borgo ve filmin yönetmenleri tarafından yazılan ‘’Can Dostum’’ ile devam ediyoruz.

Philippe zengin, aristokrat ve yamaç paraşütü yapmayı seven bir adamdır. Bir gün en sevdiği tutkusunu yerine getirirken kaza geçirir. Bu kazanın ardından felç olan Philippe’nin boynundan aşağısı tutmaz ve tekerlekli sandalyeye mahkûm olur. Hapishane hayatından yeni kurtulan Driss yaşamını sürdürebilmek için iş arayışına girer. Driss’in iş arayışı onu Phillippe’ye götürmesini ve iş imkânı bulmasını sağlar.

Philippe hapishaneden yeni çıkan Driss’e güvenmiş ve her gün bakımlarını üstlenmesi için yatılı olarak işe almıştır. Normalde hiçbir zaman bir araya gelmesi mümkün olmayan ikili, neşesiyle hüznüyle birlikte yeni bir hayat sürmeye başlayacak…

Komedi dram filmleri türünde 2011 yılında vizyona giren ‘’Can Dostum’’ filmi, İMDB’den 8,5 puan alarak en iyi komedi filmleri listesinin zirvesinde yer almaktadır.

Genellikle yabancı filmlerden oluşan ve son 20 yılı baz alarak hazırladığım en iyi komedi filmleri listesi, benim izleyip beğendiğim filmlerden oluşmaktadır. Listede olması gerektiğini düşündüğünüz komedi filmleri varsa yorum olarak bildirmeniz halinde listeye eklenmesini sağlayabilirsiniz.
Yasal uyarı: Yukarıda yazmış olduğum makalenin farklı sitelerde kopyalanarak paylaşılması kesinlikle yasaktır. Bu makalenin telif hakkı ve uygulaması tarafıma ait olup, izinli veya izinsiz hiç bir şekilde kopyalanamaz. Kopyalayan kişiler hakkında 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu çerçevesinde suç duyurusunda bulunacağımı bildiririm.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Polis Filmi Fragmanı İzle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir